Erzincan Medya
15° Erzincan

Erzincan

15°

Erzincan

Perşembe

26°/ 15°

Cuma

28°/ 15°

Cumartesi

22°/ 13°

Pazar

26°/ 13°

Pazartesi

28°/ 14°

Salı

29°/ 17°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Yenidoğan Canlandırma Programı (NRP) eğitimi başladı

Yayınlanma:
ABONE OL
Yenidoğan Canlandırma Programı (NRP) eğitimi başladı

Erzincan İl Sağlık Müdürlüğü ev sahipliğinde ve Halk Sağlığı Hizmetleri Birimi tarafından koordine edilen Yenidoğan Canlandırma Programı (NRP) eğitimi başladı.

Eğitimin açılış konuşmasını İl Sağlık Müdürü Dr. Cihan Tekin yaptı. Yenidoğan Canlandırma Programının 1998 yılından bu yana bebek ölümlerinin önlenmesi amacıyla ülke genelinde büyük özveriyle yapıldığına değinen Tekin; ‘’Her doğumun sağlıklı ve güvenli koşullar altında gerçekleşmesi önemlidir. Ülkemiz genelinde doğum sırasında hizmet veren her sağlık çalışanını hedef alan ve başarıyla yürütülen bir program olan Yenidoğan Canlandırma Eğitimleri ilimizde de özveriyle devam etmektedir.
Temel halk sağlığı sorunlarına yönelik olarak uygulamaya konulan çalışmalar ile birlikte elde edilen gelişmelerin gerilememesi adına ülkemizde ve dünyadaki uygulamaların takip edilerek ilimizdeki sağlık personellerimizin mesleki becerilerinin sürekliliğini sağlamak adına bu tarz eğitimlerin artarak devam edeceğini ifade ederek, yoğun eğitim programında katılımcılarımıza başarılar, değerli eğitimcilerimize de kolaylıklar diliyorum.’’ dedi.
Açılış programı devamında eğitimciler tarafından katılımcılara gruplar halinde uygulamalı olarak üç gün boyunca verilecek eğitim hakkında bilgilendirmeler yapıldı.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com