Ana Sayfa Arama
Kategoriler
Servisler
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Erzincan’da aile çalıştayı yapıldı

  Aile ve Sosyal Hizmetler

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı öncülüğünde Erzincan Valiliği himayelerinde Erzincan Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından ‘Geçmişten Geleceğe Güçlü Köprü Aile; Erzincan Çalıştayı’ Vali yardımcısı Ömer Özbay’ın katılımıyla AFAD toplantı salonunda gerçekleştirildi. 

  tarafından ‘Geçmişten Geleceğe Güçlü Köprü Aile; Erzincan Çalıştayı’nın sonucu rapor haline dönüştürülüp Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına gönderilecek. AFAD toplantı salonunda gerçekleştirilen çalıştaya Vali yardımcısı Ömer Özbay, Erzincan Aile Sosyal Hizmetler İl Müdürü Serdar Demirci, kamu kurum ve kuruluş müdürleri ve STK temsilcileri katıldı.

  Çalıştayın açılış konuşmasını yapan Erzincan Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Serdar Demirci, Türk toplumunda ailenin temel bir yapı olduğunu ve bu yapının da korunmasını vurgulayarak çalıştayın amacını açıkladı. Demirci konuşmasında şunları kaydetti: ‘Aile, tarih boyunca bütün toplumların çekirdeğini oluşturan bir müessese olmuştur. Türk tarihinde mevcut bütün anayasalarımızda, toplumsal gelenek, göreneklerimizde ve dinimizde aile Türk toplumunun temel taşı kabul edilmiştir. Önemli bir sosyo-kültürel aktarım aracı olan ailenin,  korunması, güçlendirilmesi ve sosyal refahın artırılması yönünde, İl Müdürlüğümüz koordinasyonunda düzenlenen Aile Çalıştayını bugün burada düzenliyoruz.“Türkiye Yüzyılı”  vurgusu ve hedefleri ışığında Bakanımız Mahinur Özdemir Göktaş Hanımefendinin de vurguladığı gibi “güçlü birey, güçlü aile, güçlü toplum ve güçlü Türkiye’ye olan inancımız” ile toplumun her kesiminden bireye sosyal hizmet sunmaktayız.  Bakanlığımızın vizyonu olan “Toplumun her bir ferdine ulaşarak etkin sosyal hizmet sunumuyla ülkemizin sosyal kalkınmasında öncü kurum olmak.” hepimizin benimsediği bir sorumluluktur. Toplumsal refahın artması, aile yapısının güçlenmesi, kurumlar arası işbirliğinin sağlaması ve ilimizdeki sosyal hizmetin güçlendirilmesi noktasında düzenlediğimiz Aile Çalıştayında, üniversiteden, kamu kurum ve kuruluşlarından, sivil toplum örgütlerinden siz değerli katılımcıları davet ederek sosyal hizmet uygulamalarının aileye sunduğu katkıyı artırmayı amaçlamaktayız. Ailenin güçlendirilmesine ilişkin mevzuat ve uygulamaların düzenlenmesi, iş ve aile yaşamı arasındaki uyumun artırılması, ailenin korunmasına yönelik hak ve sorumlulukların geliştirilmesine yönelik ilimizde yapılacak çalışmalarda işbirliğini önemsiyoruz. Hedeflerimize ulaşma noktasında çalıştayımıza katkı sunan siz değerli katılımcılarımızı selamlıyor, şimdiden vereceğiniz destekler, emekler ve gayretler için teşekkür ediyorum’ dedi.
  6 başlık üzerinde yapılan çalıştay da ; Aile, eşitlik ve adalet, aile kalkınma ve refah, aile hayat boyu gelişim ve öğrenme, aile çevre ve iklim, aile teknoloji ve dijitalleşme, aile odaklı sosyal hizmetler konuları çerçevesinde gruplar halinde çalışmalara geçildi.

  Erzincan Haber