Erzincan Medya
14° Erzincan

Erzincan

14°

Erzincan

Cumartesi

29°/ 15°

Pazar

32°/ 16°

Pazartesi

32°/ 20°

Salı

32°/ 18°

Çarşamba

30°/ 18°

Perşembe

28°/ 16°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Erzincan’da 110 adet Hayvan Sulağı Üreticilere Dağıtıldı

Yayınlanma:
ABONE OL
Erzincan’da 110 adet Hayvan Sulağı Üreticilere Dağıtıldı

Erzincan Belediyesi tarafından çiftçilerin kullanımları için yaptırılan 110 adet Hayvan Sulağı, üreticilere dağıtıldı.

Erzincan Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğünde gerçekleştirilen programa Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Erzincan Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İbrahim Karakuş, davetliler ve çiftçiler katıldı.

Programda açılış konuşmasını yapan Erzincan Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İbrahim Karakuş, verdiği desteklerden dolayı belediye Başkanı Bekir Aksun’a teşekkür ederek konuşmasını şu şekilde sürdürdü: ‘ Projemizde 50 baş küçükbaş hayvanın üzerinde. destek almış anaç hayvanı olan üreticilerimize birer tane suluk hediye ediyoruz. 220 üreticimiz vardı ama 120 tane ile başkanımla karar kıldık. Aslında geç kaldım, biraz da yüzüm tutmuyor ama geriye kalanlar için de başkanımdan 100 tane daha talep ediyorum inşallah bizim de ricamızı kırmaz. Bizim de kendimizin de üzerine düşen ne varsa seve seve birlik olarak da yapmaya hazırız. Emeği geçenlere  teşekkür ediyorum. Suluklarımızda sizlere hayırlı uğurlu olsun inşallah’ diye konuştu. 

Ardından konuşmasını yapan Belediye Başkanı Bekir Aksun; ‘Bizim sloganımız üretken belediyecilik elimizden geleni yapmak. Her zaman üreticilere destek olduğu kadar kendisinin de üretken olması gerektiği bilinciyle hareket etmekteyiz. Erzincan Belediyesi olarak geldiğimiz günden beri Erzincan’ı yaşanılabilir bir kent etrafındaki varlıklarıyla da zenginleşmiş bir kent olabilmesi için gayret etmekteyiz. Çok şükür bugün geldiğimiz son noktada Erzincan Belediyesi kendi ayakları üzerinde durabildiği net.. Allah’ın izniyle biz çiftçilerimize daha çok destek vereceğiz. Eğer yerel yönetimler, yerel yönetimler kendi güç ve kudretini etrafındaki üreticilerle birleştirildiğinde daha birçok gelişmeye, daha birçok varlığa imza atacağı kanaati biz de var. Onun için de özellikle tarım ve hayvancılık sektörünün bizim güçlü olan yanımız Erzincan’da bir takım vaatlerin boş olduğunu yıllarca gördük. Biz ne araba fabrikasından, ne ray fabrikasından, hiçbirisinden medet ummadık. Gerçek şudur ki, burada içerimizde bulunan hemşehrilerimizin alınmasın. Yani kim var bilmiyorum ama bu şafaklılara ben çok teşekkür ediyorum. Geldikleri günden beri Erzincan’a dağda kuruyan otları yedirerek hayvanlarına büyük bir ekonomi oluşturdular. Bununla birlikte bizim yerelde bulunan değerli o küçükbaş hayvan sahipleri onlarda gece demedi. Gündüz demedi, koşturdu ve bugün Erzincan’da yıllardır ekonomiyi ayakta tutuyorlar.
Onun için de sizlere minnetle şükranlarımıza sunuyoruz. Allah sizlerden razı olsun. Doğru tespitler yapılmazsa doğru hedefler belirlenmezse, bu şehire bir kurtarıcı beklemek bizi her zaman hüsranla sonuçlandıracaktır. Bu şehri kaldıracak olan siz değerli üreticiler yerelde sizin derdinizle dertlenebilen yöneticiler mutlaka bu konulara parmak basacak ve sizlerin ayakları üzerinde duran bir çiftçi ürettiğinden mutlu olan bir çiftçi haline getirdiğimizde bu Erzincan kalkınacak. Erzincan’da yani bir kurtarıcı beklediğimizde yıllardır bekledik. Organize sanayide 10 tane yer açıldıysa beşi kapandı. Çünkü hepsi gelip geçici olduğu ama yerelde burada duranların hepsi kendi güçleri doğrultusunda ahırlarını yaptırabildi. Onlara borçlanabildi. Onlarla ilgili bu yatırımları yapıp ve o küçükbaş sürülerini, büyük baş hayvan sürülerini bir kısmı zarar etmesine rağmen direnerek ayakta durdu. Burada birlik başkanımızın da katkıları çok büyük. Tabii sizlere desteği ona da teşekkür ediyoruz. Onun için Erzincan olarak el ele vereceğiz. Dünya görüşleri farklı olabilir arkadaşlar. Artık bunlar dünya değişiyor. Filistin’de bir bomba düştüğü zaman bu şucu bucu diye ayırt etmiyor. Buraya da Allah göstermesin, başımıza bir musibet geldiğinde bu şafaklıydı. Bu ciminliydi bu aleviydi, bu sunniydi diye ayrım yapmayacağız. Biz 85 milyon sımsıkı kenetleneceğiz, dış düşmanlara karşı da içimizdeki hainlere karşı da dimdik ayakta duracağız. Mutlu ve müreb bir Türkiye’yi hep birlikte oluşturacağız. 350 milyon Türk dünyasının bir buçuk milyar islam aleminin. Biz temsilcisi ve onların koruyucusu olmak zorundayız. Başka bir şansı kalmadı dünyanın. Onun için de sizlerle bu üretime mutlaka bir destek verme noktasında biz zaten kararlıyız. Sizlerin de vazgeçmemesini arzu ediyoruz. Bir takım söylemler olabiliyor, zarar etti, şunu etti bunu etti ama çiftçinin karnını yarmışlar, 40 tane gelecek yıl çıkmış. Bunu da biliyorum. Atalarımız bunu söylemiş ama sizler dirençli insanlarsınız. Ben de çiftçi bir ailenin çocuğuyum.
Hepimiz tekrar özümüze döneceğiz. Bu şehrin güçlü yanlarını mutlaka ayağa kaldırmalıyız. Ekilmeyen yer bırakmamalıyız. Bütün yaylalarımızı küçükbaş büyükbaş hayvanlarla doldurarak üretime katkı sunmalıyız. Bize de yerel yönetim olarak ne düşünüyorsa başımızın tacısınız. Hepiniz tekrar hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Sizler için de sulakların hayırlı uğurlu olmasını diliyor, bereketli kazançlı yıllar diliyorum’ dedi. 
.
Konuşmaların ardından üreticilere sulakları dağıtılarak hatıra fotoğrafı çektirildi.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com