Erzincan Medya
27° Erzincan

Erzincan

27°

Erzincan

Cuma

27°/ 16°

Cumartesi

21°/ 13°

Pazar

25°/ 13°

Pazartesi

27°/ 14°

Salı

29°/ 17°

Çarşamba

31°/ 19°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Erzincan’da 1. Sınıf öğrencilerinin işitme taraması tamamlandı

Yayınlanma:
ABONE OL
Erzincan’da 1. Sınıf öğrencilerinin işitme taraması tamamlandı

Erzincan merkez, ilçeler, belde ve köy okullarında ilköğretim 1. Sınıfa giden öğrencilere görevli personeller tarafından işitme tarama testi yapılarak tamamlandı.
Çocuk ve Ergen Sağlığı Dairesi Başkanlığı tarafından “Ulusal İşitme Tarama Programı (UİTP)” tarafından planlanan bebeklik ve çocukluk cağında sık görülen işitme kaybının erken tanınması ve gerekli tedavilerinin sağlanabilmesi amacıyla Erzincan’da 1. Sınıf öğrencilerine işitme taramaları tamamlandı.
Konu hakkında Erzincan İl Sağlık Müdürlüğü yaptığı paylaşımda: ‘ Ülkemizde bebeklik ve çocukluk  cağında sık görülen işitme kaybının erken tanınması ve gerekli tedavilerinin sağlanabilmesi amacıyla Çocuk ve Ergen Sağlığı Dairesi Başkanlığı tarafından “Ulusal İşitme Tarama Programı (UİTP)” yürütülmektedir. Program kapsamında İlimizde ilk öğretim 1. sınıfa giden çocukların işitme taraması yapılmaktadır. İlimizde merkez, ilçeler, belde ve köy okullarında ilköğretim 1. Sınıfa giden öğrencilere görevli personellerimiz tarafından işitme tarama testi yapılarak tamamlanmıştır’ denildi.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com