Erzincan Medya
17° Erzincan

Erzincan

17°

Erzincan

Perşembe

26°/ 15°

Cuma

28°/ 15°

Cumartesi

22°/ 13°

Pazar

26°/ 13°

Pazartesi

28°/ 14°

Salı

29°/ 17°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Erzincan’a iyilik yakışır!

Yayınlanma:
ABONE OL
Erzincan’a iyilik yakışır!

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı haftasında Erzincan’da “iyilik” farkındalığı programı gerçekleştirilecek.

Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu koordinasyonunda hazırlanan “Erzincan’a İyilik Yakışır” organizasyonunda Erzincanlı çocuklar ve ebeveynlere yönelik interaktif seminer programları, depremzede çocuklar için oyuncak hediye kampanyası ve “Mutlu Çocuklar İçin Özgür Filistin” temalı uçurtma farkındalığı düzenlenecek.
Erzincan’ın semalarında ve deprem bölgesinde eş zamanlı olarak uçurulacak olan Filistin temalı uçurtmalarda vefat eden Filistinli çocukların isimleri yazacak.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda dünyaya “barış ve iyilik” mesajı çocuklar tarafından aktarılacak. “Mutlu Çocuklar İçin Özgür Filistin” temalı organizasyon ile mazlum coğrafyalarda yaşananlara dikkat çekilecek ve Erzincan’dan dünya çocuklarına birçok dilde barış mesajı paylaşılacak.
Türkiye’den dünyaya açılan ilk ve tek yerli kitap karakteri, iyilik kahramanı, kültür elçisi ŞAKRAK ve yapımcı, yazar Ayşe Gül Kara Zorlu’nun hazırlayıp sunduğu interaktif programlarda “kitap okumanın önemi, kitap okumanın iyi insan olmaya etkisi, yerli üretmenin farkındalığı, başarının altın anahtarları, değerler ve hayal kurmanın geleceğe etkisi anlatılacak. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda mutluluğun “paylaşılarak” artacağı eğitici oyunlarla aktarılacak.
17 Nisan’da başlayan organizasyon 23 Nisan’da son bulacak.

Program
Nisan Ebeveyn Programı
Program Adı : ZENGİN OLMAK İSTER MİSİNİZ?
Zenginlik nedir? Zenginliklerimizin farkında mıyız? Nasıl gerçek zenginliği yakalarız? Sorularının cevaplarını bulacağımız bir program olacaktır. Programın sonunda büyük bir içsel farkındalık yaşayacak olan katılımcıların ebeveynlik serüvenlerinde bilinçli bir “uyanış” gerçekleşecektir. Ayrıca programa katılanlar deprem bölgesindeki çocuklar için 23 Nisan hediyeleri getireceklerdir.
Program Tarihi : 17 Nisan 2024
Program Saati : 13.00
Program Yeri : İl Müftülük Konferans Salonu

17 Nisan Çocuk Programı
Programın Adı : Şakrak’la Oyuna Var Mısın?
İyilik kahramanı ŞAKRAK ile eğlenirken öğrenilecek bir program yapılacaktır. Yazar yapımcı Ayşe Gül Kara Zorlu’nun sunumu ile okuma sevgisi, yerli üretmenin önemi, değerler, paylaşma ve hayal kurma farkındalığı interaktif oyunlarla anlatılacaktır. Programa katılan tüm çocuklar depremzede çocuklar için 23 Nisan kartı ve oyuncak getireceklerdir.
Katılımcı çocuklara Erzincan Valiliği tarafından eğitici hikaye kitapları ve Erzincan yöresel kıyafetli oyuncaklar hediye edilecektir. 23 Nisan haftası için hazırlanan hediyelerin Erzincan’a dair aidiyet duygusu kazanımı da sağlanmış olacaktır.
Program Tarihi : 18 Nisan 2024
Program Saati : 13.00
Program Yeri : İl Müftülük Konferans Salonu

23 Nisan Deprem Bölgesi ve Erzincan’da Aynı Anda Uçurtma Festivali

Programın Adı : Mutlu Çocuklar İçin Özgür Filistin
Dünya Çocukları için BARIŞ VE İYİLİK UÇURTMA Festivali
23 Nisan Ulusal Eğemenlik ve Çocuk Bayramı’nda depremzede çocuklarımızı unutmadığımız gibi Filistinli çocuklarımızı da unutmuyoruz.
Erzincanlı çocukların ve ebeveynlerin hazırladığı 23 Nisan Kartları, oyuncaklar ve kıyafetler deprem bölgesine götürülecektir. Ayrıca Erzincan yöresel kıyafetli oyuncaklar ve eğitici hikaye kitapları da Erzincan Valiliği tarafından hediye edilecektir.
Depremzede çocuklarla Şakrak programı gerçekleştirilecek ve ardından BARIŞ VE İYİLİK temalı uçurtmalar hazırlanacak. Aynı anda Erzincan’da da uçurtmalar yapılacak ve uçurulacaktır.
Program Tarihi : 23 Nisan 2024
Program Yeri : Elbistan
Program Yeri : Erzincan – Atletizm Pisti – Program Saati: 16.00

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com