Ana Sayfa Arama
Kategoriler
Servisler
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Erzincan Tulum Peyniri İle İlgili Toplantı Düzenlendi

  Coğrafi  İşaret Tescil Belgeli ürünlerinden “Erzincan Tulum Peyniri” ile ilgili olarak toplantı gerçekleştirildi.

  Coğrafi  İşaret Tescil Belgeli

  Coğrafi  İşaret Tescil Belgeli ürünlerinden “Erzincan Tulum Peyniri” ile ilgili olarak toplantı gerçekleştirildi.

  Coğrafi  İşaret Tescil Belgeli ürünlerinden “Erzincan Tulum Peyniri” ile ilgili olarak Vali Yardımcısı Yusuf İzci başkanlığında, Belediye Başkan Yardımcısı Serkan Özger, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sn. Çağrı Çırak, İl Tarım ve Orman Müdürü  Murat Şahin, Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Şule Arslan, akademik personeller, sivil toplum kuruluşları ve sektörde faaliyet gösteren üreticilerin katılımıyla toplantı yapıldı.
  Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu’nun coğrafi işaret tescil belgeli ürünleri standardizasyonu, tanıtımı, markalaşması gibi konularda gerekli çalışmaların yapılması yönünde verdiği talimat doğrultusunda Erzincan Tulum Peyniri ile ilgili olarak 2. toplantı gerçekleştirildi.
  İl Halk Kütüphanesi toplantı salonunda düzenlenen toplantıda; coğrafi tescil standartına uygun olarak üretilecek tulum peyniri miktarının arttırılması ve bu ürünlerin coğrafi tescil işaret logosuyla satışa sunulması, tanıtım faaliyetlerine ağırlık verilerek “Erzincan Tulum Peyniri”nin pazar payının arttırılması, üreticilerin meralardaki sosyo-ekonomik şartlarının daha da iyileştirilmesi gibi konular görüşülerek istişare edildi.

  Erzincan Haber