Ana Sayfa Arama
Kategoriler
Servisler
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Erzincan sahte para operasyonu

  Erzincan’da petrol istasyonlarına sahte para vererek alışveriş yaptığı tespit edilen 3 kişi yakalanarak gözaltına alınırken 1 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

  Erzincan’da petrol istasyonlarına sahte

  Erzincan’da petrol istasyonlarına sahte para vererek alışveriş yaptığı tespit edilen 3 kişi yakalanarak gözaltına alınırken 1 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

  Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce, ‘Parada sahtecilik’ suçlarının önlenmesi, faillerin tespiti, şüphelilerin yakalanması ve suç unsurlarının ele geçirilmesi amacı ile yapılan çalışmalar neticesinde kentte bulunan petrol istasyonlarına sahte para vererek alışveriş yaptığı tespit edilen S.Y. M.M.T ve M.Y isimli şahıslar 06 plakalı  araç içerisinde yakalanarak gözaltına alındı.

  Bahse konu şüpheli araç ve şahıslar üzerinde yapılan aramada sahte olduğu değerlendirilen;1 Adet 200 Euro,4 Adet 100 Euro, 88 Adet 50 Euro, 1 Adet 100 ABD Doları, 93 Adet 200 TL, 58 Adet 100 TL, 21 Adet 50 TL, 3 Adet 20 TL,8 Adet 10 TL,
  2 Adet 5 TL olmak üzere  toplam miktarı 4450 (dört bin dört yüz elli) EURO, 25.705 (yirmi beş bin yedi yüz beş) TL ve 100 (yüz) Amerikan Dolarına el konuldu.

  M.M.T. ve M.Y. isimli şahıslar Adli Kontrol Şartı ile bırakılırken, S.Y. isimli şahıs işlemlerinin ardından tutuklanarak Erzincan Kapalı Cezaevine gönderildi.

  İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan paylaşımda; ‘ Kaçakçılık ile mücadele kapsamında vatandaşların huzur ve güvenliği, kamu düzeninin sağlanması amacıyla kentte  kaçakçılık olaylarının önlenmesine yönelik çalışmalar azim ve kararlılıkla sürdürülmektedir’ denildi.

  Erzincan Haber