Erzincan Medya
Erzincan

Erzincan

Erzincan

Pazar

/

Pazartesi

/

Salı

10°/

Çarşamba

/

Perşembe

/

Cuma

/

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Erzincan Müftülüğü Gençlik Hizmetlerinden Vefa Ziyaretleri

Yayınlanma:
ABONE OL
Erzincan Müftülüğü Gençlik Hizmetlerinden Vefa Ziyaretleri

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi talebelerine yönelik süregelen faaliyetlerden birisi olan vefa ziyaretlerinde Erzincan’ın manevi mimarlarına bir ziyaret düzenlendi.

İl Müftüsü Muharrem Gül’ün riyaseti ve Erzincan’ın önceki belediye başkanlarından Mehmet Buyruk’un da refakati ile önce Pir-i Sami Hazretleri Türbe Camii’ne gidildi.
Program,1800’lü senelerde Erzincan’ın ilim ve irfan hayatında ehemmiyetli bir yere sahip olan Kırtıloğlu dergah ve medresesinin bahçesine inşa edilen Pir-i Sami Hz. Türbe Camii’nde kılınan öğlen namazı akabinde il müftüsünün sohbeti ile başladı.
Muharrem Gül ve Mehmet Buyruk tarafından Pir-i Sami hazretlerinin şahsiyeti ve şehrin manevi hayatına tesirinin anlatıldığı program öğrenciler için hazırlanan çeşitli ikramlar ile devam etti. Daha sonra Terzibaba Hz.leri, Muhammed Beşir Efendi, Dede Paşa hazretleri ve yakın dönemde Erzincan’ın manevi hayatının mühim rehberlerinden olan Seyyid Abdurrahim Reyhan Hz.lerinin kabirleri ziyaret edildi.
İlim ve irfan ehli olan zevatın öneminden bahisle, insanların  Peygamber Efendimiz (as’)ın izinde istikamet üzere bir hayat sürebilmeleri için sarfettikleri gayreti, sünnet-i seniyyedeki adab ve usûlün inceliklerini; Nebi Aleyhisselamın zerafet dolu hayatından misaller ve büyüklerin hayatından latif hatıralar ile anlatan Müftü Muharrem Gül ve Mehmet Buyruk, öğrencilere ‘Vakıf Şehir Erzincan’ın bu manadaki bereketinden bahsettiler.
Erzincan İl müftüsü Muharrem Gül’ün talebelere tavsiyeleri ve son dönemin gündemi olan Kudüs meselesine teması  ve hem o bölgede, hem Doğu Türkistan’da hem de dünyanın çeşitli yerlerinde islam nam ve hesabına eza cefa gören müslümanlar için yaptığı dua ile son bulan programın akabinde Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi öğrencileri; bu faydalı haftasonu programını düzenlediği için il müftülüğüne gençlik hizmetleri koordinatörlüğüne, ikram ve araç servisi imkânından dolayı da Erzincan’lı hayırseverlere teşekkürlerini ilettiler.

İlgili Haberler