Ana Sayfa Arama
Kategoriler
Servisler
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Erzincan Merkez İlçe Başkanlığına Çakırbay Seçildi

  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) 14.Olağan üstü genel kurulda Erzincan Merkez ilçe başkanlığı seçimi yapıldı. Gerçekleştirilen seçimde Erzincan Merkez ilçe başkanlığı Av. Mustafa Erdem Çakırbay seçildi.

  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)

  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) 14.Olağan üstü genel kurulda Erzincan Merkez ilçe başkanlığı seçimi yapıldı. Gerçekleştirilen seçimde Erzincan Merkez ilçe başkanlığı Av. Mustafa Erdem Çakırbay seçildi.
  Erzincan Belediyesi Kültür Sosyal işler müdürlüğü salonunda yapılan programda konuşan Av. Mustafa Erdem Çakırbay şunları kaydetti: ‘Milliyetçi Hareket Partisi Erzincan Merkez İlçe Kongresine katılımlarınız münasebetiyle sizleri ayrı ayrı selamlıyor ve sizlere saygılarımı sunuyorum.
  Cumhuriyetimizin 100. Yılını idrak ettiğimiz bugünlerde, Türkiye Cumhuriyeti’nin bânisi Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün meşalesini yaktığı milli mücadele ruhuyla ve muasır medeniyetlerin üzerine çıkma hedefiyle,Enver Paşa’dan Ziya Gökalp’e, Mehmet Emin Resulzade’den İsa Yusuf Alptekin’e uzanan Turan vizyonu ve misyonuyla,Milliyetçi Türkiye yolunda, Türkiye’de milliyetçiliği nakış nakış işleyen Başbuğumuz merhum Alparslan TÜRKEŞ’in fikir ve programıyla,
  Ve Türkün Bilge Lideri Sn. Dr. Devlet Bahçeli Beyefendi’nin önce ülkem ve milletim sonra partim ve ben anlayışıyla,Bugün bu salonda sizlerle bir arada bulunmanın bahtiyarlığı içerisinde, sizlere teşekkürlerimi sunuyorum. 
  Biliyorum ki sizlere hitap ettiğim bu kürsü, Yüce Türk milletinin güzideleri olan Türk milliyetçilerinin kürsüsüdür. 
  Yine biliyorum ki bu kürsü Adriyatik’ten Çin Seddi’ne, Ortadoğu’dan Kafkaslara, Afrika’dan Balkanlar’a milli mevcudiyetimizin var olduğu her bir toprak parçasında karşılığı olan, muhabbetle ve özlemle anılan Turan ülküsünün kürsüsüdür. 
  Bu değerli kürsüde bulunmaktan ve ülkücü – milliyetçi dünya görüşünün müntesipleri olan siz değerli dava arkadaşlarıma seslenebiliyor olmaktan büyük onur duyduğumu da özellikle ifade etmek istiyorum.
  Genel Başkanımız Sn. Dr. Devlet Bahçeli Beyefendi’nin takdirleriyle 12 Ağustos 2023 tarihinde bu kutlu göreve atanmış bulunmaktayız. Bu kutlu görevin tarafımıza tevdi edildiği günden bugüne çok uzun bir süre geçmedi.Bizden evvel görev yapan, davamıza omuz veren, Türk Milleti’nin meselelerini kendi meselesi ve derdi, Türk Milleti’nin saadetini kendi öz sevinci ve neşesi bilen ülküdaşlarımızdan, ebediyete intikal edenleri rahmet ve dua ile, berhayat olanları şükran ve minnetle huzurlarınızda yad ediyorum. Cenab-ı Hakk bizlere de vazifemizi başarıyla yerine getirmeyi, bu kutlu bayrağı daha yücelere taşıyıp vakti geldiğinde de bu kıymetli emaneti pak bir alınla teslim etmeyi nasip etsin. Geride bıraktığımız bu kısa görev sürecimizde, Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in ve Liderimiz Devlet Bahçeli Beyefendi’nin fikir ve tavırlarına bağlılıkla vazifemizi yerine getirmeye gayret gösterdik. Ümit ediyorum ki bundan sonra da aynı şekilde görev yapmaya devam edeceğiz.Cumhuriyetimiz kurulmadan önce, Devlet-i Aliyye’yi Birinci Cihan Harbi ile kaybettik; daha sonra İstiklal Harbi sayesinde Cumhuriyetimizi kurduk.
  Cumhuriyet kurulduktan sonra dahildeki isyanların yanı sıra Büyük Buhran diye adlandırılan küresel ekonomik kriz meydana geldi. Devamında bir cihan harbi daha gerçekleşti ve memleketimiz savaşa dahil olmasa da büyük sıkıntılara maruz kaldı. 
  Şimdi, Cumhuriyetimizin ikinci asrının şafağında, Devletimiz ülkesi ve milletiyle daha güçlü, daha ileri ve daha gelişmiş bir noktadadır. Ne var ki küresel ve bölgesel çatışmaların, krizlerin ve problemlerin boyutları büyümüş, niteliği farklılaşmıştır. 
  Artık yeni sorulara yeni cevaplar, yeni sorunlara yeni çareler bulmak zarureti mevcuttur. İşte Milliyetçi Hareket Partisi de; ‘kökü mazide olan ati’ye yakışır bir biçimde, geçmişten geleceğe, kadimden yeniliğe, çokluktan birliğe doğru, Cumhuriyetimizin ikinci asrında ihtiyaç duyulan cevapları, çareleri, politikaları ve programları milletimizin dikkatine sunmak, Türk Milleti’nin kendisine vereceği yetkileri O’nun selameti için kullanmak ve O’nu muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için büyük bir gayretle çalışmakta ve hazırlanmaktadır. 
  Bizler de bu yeni dönemde, görevimizi yerine getirirken, milletimizin takdirlerine sunulacak ideal bir siyaseti yerel düzeyde inşa ve icra ederken, kökü mazide olan ve gücünü geçmişten alan yeni bir muhakeme, yeni perspektif ve yeni bir üslup benimseyerek, yeni şeyler söylemek, yeni çözümler sunmak, yeni bir yaklaşımla Erzincan halkının karşısına çıkmak istiyoruz.
  Bu yaklaşımda;
  Sen – Ben yok! ; Ayrı – gayrı yok! ;  Küçük menfaatler için gönül yıkmak, gündelik hesaplar için kavga etmek, adaleti ve liyakatı kör sadakate, toplumun yararını şahsi yararlara kurban etmek yok!

  Bilakis bu yaklaşımda;
  Biz varız! Gençler var! Kadınlar ve çocuklar, Yaşlılar ile gözetilmesi gereken diğer hemşerilerimiz var! 
  Türk Devletinin, ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğü var! 
  Şevk ve heyecan var! 
  Emek ve teşebbüsleri Erzincan’a kazandırmak var! 
  Gönül almak, gönüller yapmak, kavgayı ancak milletin ve memleketin düşmanlarına karşı vermek var! 
  Bu yaklaşımda, önce toplumun yararı, önce sade ve dürüst vatandaşların güvenliği, refahı, dirliği ve huzuru var!

  Bu yaklaşım ancak Milliyetçi Hareket Partisinde mümkün ve anlamlıdır!
  Zira Milliyetçi Hareket Partisi bu toprakların, Anadolu coğrafyasının, misak-ı milli sınırlarının ve tüm Türk dünyasının kalbidir, sigortasıdır ve güvencesidir. 
  Bilge Liderimiz Devlet Bahçeli Beyefendinin öngörüleriyle kurulan Cumhur İttifakı sayesinde; Anayasanın ilk 4 maddesi ve Türkiye Cumhuriyeti’nin egemenlik hakkı güvence altına alınmış, Anayasal vatandaşlık tanımı üzerindeki tartışmalar son bulmuş, terör örgütlerinin hedefi haline gelmiş milli – üniter devlet yapısının muhafazası sağlanmıştır.Milli hedefler için milli politikalar benimsenmeye başlanmış, Milliyetçi Türkiye ideali yeni yüzyılda Devletimizin kızılelması olarak parlamıştır. 
  Dost – düşman herkesin bildiği bu hakikati tekrar ifade edelim ki, – Milliyetçi Hareket Partisi olmasaydı, bunların hiçbiri de olmazdı! Çünkü Milliyetçi Hareket Partisi, Devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne düşman olanların düşmanıdır. Çünkü Milliyetçi Hareket Partisi, Türk ve Atatürk düşmanlarının karşısındadır. Nerede dahili ya da harici düşman varsa, nerede bir terör örgütü varsa, nerede FETÖ varsa, nerede PKK varsa, Milliyetçi Hareket onun korkulu rüyasıdır!
  Türk varlığı Türkiye’yle, Türkiye’nin varlığı da Türk Milliyetçileri ile kâimdir. 
  Türk milliyetçilerinin çatısı ve yuvası Milliyetçi Hareket Partisidir. 
  Tutumunda yanılgıya düşen, 
  farklı yerlerde netice arayıp bulamayan, 
  hatalı içtihat eden, 
  aklına gelmeyecek kimselerle yan yana gelmek durumunda kalanlar, 

  Evinize dönün, 
  Ocağınıza dönün, 
  Kalbinize dönün… 
  Hiç olmazsa ruhunuzu esir alan Numaralı Masacıların masallarına sırtınızı dönün! 
  İçinizin ferahladığını, yolunuzun aydınlandığını göreceksiniz! 
  Bilge Liderimizin çağrısı doğrultusunda, bütün Türk milliyetçilerini Milliyetçi Hareket Partisi’ne davet ediyoruz. Ve diyoruz ki;

   ‘Kalın ordu nerde olsa görülür.
  Ülkülere birlik ile varılır.
  Yoldaşlarımız, gök pusatlar darılır.
  Türk’ün Türk’e küseceği çağ mıdır?’
       
  Konuşmamı nihayete erdirirken, sizleri tekrar saygı ve sevgilerimle selamlıyor, Kongremizin hayırlara vesile olmasını diliyorum. 
  NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE !

  Erzincan Haber