Erzincan Medya
12° Erzincan

Erzincan

12°

Erzincan

Pazartesi

22°/ 10°

Salı

23°/ 12°

Çarşamba

21°/ 14°

Perşembe

24°/ 14°

Cuma

24°/ 14°

Cumartesi

22°/ 12°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Erzincan Gazeteciler Cemiyetinden Açıklama

Yayınlanma:
ABONE OL
Erzincan Gazeteciler Cemiyetinden Açıklama

Erzincan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Muzaffer Koşan, Cemilyette açıklama yaparak yapılan saldırıyı kınadı. Koşan açıklamasında “Yazdığı bir haberden dolayı arkadaşımızın saldırıya uğraması son derece çirkin ve basın özgürlüğüne yapılmış bir saldırıdır.  Sebebi ne olursa olsun kamu görevi yapan gazetecilere kaba kuvvet uygulamanın kabul edilir yanı yoktur. 

Erzincan Gazeteciler Cemiyeti Derneği Yönetim Kurulu Başkan yardımcısı, Türkiye Spor Yazarları Derneği Temsilcisi İbrahim Gürler, Anagodl24 Erzincanspor-Manisaspor karşılaşması öncesinde Anagold24 Erzincanspor yöneticisi olan 3 kişi tarafından saldırıya uğramış ve darp edilmiştir. Görevi başında saldırıya uğrayan bir kamu görevlisi için yapılması gereken tüm idari ve adlı işlem ve müeyyidelerin meslektaşımız için de yerine getirilmesi hususunda gerekli girişimlerde bulunduk. Şurası unutulmamalıdır ki; basın mensuplarının yaptıkları haberleri beğenmeyebilirsiniz, ancak bunun yolu şiddet ve saldırı değildir. Hastaneye kaldırılarak darp raporu alan arkadaşımıza geçmiş olsun ve acil şifalar dileklerimizi iletirken, saldırıyı yapan yöneticileri kınıyoruz.

Bu tür hadiselerin bir daha meydana gelmemesini diliyor, olayın takipçisi olacağımızı bildiriyoruz.

Ayrıca sosyal medya üzerinden de üçüncü şahıslar olayı farklı yönlere taşımak istemektedir. Bunlara da itibar edilmemesini ve o şahısların bu tarz paylaşımları ne niyetle yaptıklarını çok iyi biliyoruz. Gazetecilerin bu tür saldırılarla yıldırılamayacağını deklare ederken, meslektaşımızın yanında olduğumuz belirtir ve olayı en şiddetli şekilde kınadığımızı kamuoyuna saygı ile duyururuz” dedi.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com