Erzincan Medya
31° Erzincan

Erzincan

31°

Erzincan

Salı

31°/ 17°

Çarşamba

32°/ 18°

Perşembe

33°/ 19°

Cuma

31°/ 16°

Cumartesi

31°/ 18°

Pazar

31°/ 20°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Erzincan Filistin İçin Bir Araya Geldi

Yayınlanma:
ABONE OL
Erzincan  Filistin İçin Bir Araya Geldi

Erzincan’da  Sivil Toplum Kuruluşlarının katılımıyla Terzibaba Camii’nde evleri, okulları, hastaneleri bombalanan mazlum ve mağdur Filistin / Gazze halkı için mevlid okuyarak dua etti.

Erzincan’da Terzi Baba Camii’nde Cuma namazı çıkışı Filistin’de şehit olan vatandaşlar için  Sivil Toplum Kuruluşlarının katılımıyla gıyabi cenaze namazı kılındı.

Erzincan’da Filistin’e destek devam ediyor. Yaşanan olayları kınayan Erzincanlılar seslerini her gün yükseltiyor. Cuma namazı sonrası Filistin’e destek olmak için toplanan grup İsrail aleyhine slogan atarak yürüyüş yaptı. 

Terzi Baba Camii’nden dört yola kadar yürüyen grup basın açıklaması yaptı. STK’lar adına açıklamada bulunan Erzincan Şehit Aileleri Koruma  Derneği Başkanı Abdülkadir Zengin  şunları kaydetti: ‘ terör örgütü İsrail 13 gündür sürdürdüğü yenilerini eklemeye devam ediyor. İçinde binlerce kişilerin bulunduğu hastaneleri, okulları , ekmek fırınlarını bombalıyor. Binlerce kardeşimizi şehit ettiler. Rabbim şehitlerimize rahmet, yaralılarımıza acil şifalar versin. İsrail terör örgütü bütün dünyanın sessiz bakışları arasında bu katliamı yapıyor. Bunun adı açık ve net olarak soykırımdır. Bu soy kırımı gerçekleştirenleri buna sessiz kalanları, destek olanları alkış tutanları lanetliyoruz. Ulusal menfaatlerin insani değerlerin önüne geçtiği için neredeyse bütün ülkeler sus pus. İslam ülkeleri hesap kitap yapmayı bırakmalı ve Filistin halkıyla gerçek bir dayanışma içine girmelidir’ dedi.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com