Ana Sayfa Arama
Kategoriler
Servisler
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Erzincan Çevrelerinde Beklenen Kuvvetli Kar Yağışına Dikkat!

  Erzincan ve çevresinde kuvvetli kar yağışlar olabileceği  uyarısında bulunuldu.

  Erzincan ve çevresinde kuvvetli

  Erzincan ve çevresinde kuvvetli kar yağışlar olabileceği  uyarısında bulunuldu.
  Meteoroloji Genel Müdürlüğüne bağlı 12. Bölge Müdürlüğünden alınan verilere göre; 12.04.2022 tarihi saat 15:00’a kadar Erzincan çevrelerinde kuvvetli yağışlar beklenmektedir. Yağışların kuvvetli karla karışık yağmur ve yüksek kesimlerde kar şeklinde olacağı tahmin edilmektedir.
  Beklenen kuvvetli yağışlarla birlikte ulaşımda aksamalar, su baskını, sel, heyelan, yükseklerde buzlanma ve tipi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır açıklaması yapıldı.
   Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden alınan verilere göre; 26 Ocak 2024 Cuma günü öğle saatlerinden itibaren, Erzincan çevrelerinde özellikle de kentin doğu kesimlerinde kuvvetli kar yağışı (10-20 cm. kar örtüsü) beklenmektedir.
  Kuvvetli kar yağışının Cumartesi akşam saatlerine kadar etkili olacağı tahmin edilmektedir. Beklenen kuvvetli kar yağışı ile birlikte meydana gelebilecek ulaşımda 
  aksamalar, görüş mesafesinde azalma, buzlanma ve don olayı ile kar örtüsü bulunan dağlık kesimlerde ve dik yamaçlarda çığ tehlikesine karşı dikkatli ve 
  tedbirli olunmalıdır uyarısında bulunuldu.

  Erzincan Haber