Erzincan Medya
-0° Erzincan

Erzincan

-0°

Erzincan

Pazar

/

Pazartesi

/

Salı

10°/

Çarşamba

/

Perşembe

/

Cuma

/

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Erzincan Belediyesi işlediği Andezit taşları ile kenti güzelleştirmeye devam ediyor

Yayınlanma:
ABONE OL
Erzincan Belediyesi işlediği Andezit taşları ile kenti güzelleştirmeye devam ediyor

Erzincan Belediyesi’ne ait, Ekşisu bölgesinde bulunan Andezit Taşı Fabrikasında işlenen taşlar, sokak ve kaldırımların döşenmesi, peyzaj çalışması, duvar kaplaması, çeşme ve barbekü yapımına kadar birçok alanda kullanılıyor.

Üzümlü ilçesine bağlı Karatepe mevkisinde çıkarılan taşlar, Erzincan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü bünyesinde bulunan Andezit Taşı Fabrikasında çeşitli şekillerde işleniyor. Günlük 220 ton taşın geldiği fabrikada 2 vardiya şeklinde çalışan işçiler günde 250 m2 taşın işlenmesi işini gerçekleştiriyorlar.

Vinçler ve makineler kullanılarak çeşitli şekillerin verildiği Andezit taşı, ilimizde kaldırım ve sokakların kaplanması, peyzaj çalışmaları, çeşme yapımı ve dış cephe kaplamasından, barbekü yapımına, dekoratif amaçlı inşaat işlerine kadar birçok alanda kullanılıyor. 100 yıl ömrü bulunan sıcağa ve soğuğa karşı dayanıklılığı sayesinde uzun ömürlü olan Andezit Taşı, Erzincan Belediyesi tarafından yoğun olarak kullanılıyor.

Fabrika’da çalışmaları yerinde inceleyerek çalışan personele kolaylıklar dileyen Belediye Başkanı Bekir Aksun; “Fabrikamızda 20’nin üzerinde çeşit üretimi yapılmaktadır. Belediyemiz bünyesinde bulunan Andezit Taşı Fabrikasında işlenen taşlar sıcağa soğuğa karşı 100 yılı aşan bir süre dayanıklı, görsel olarak ta güzel bir taş. Fabrikamızda işlenen bu taşları yer döşemesi ve birçok alanda kullanıyoruz. Daha güzel bir Erzincan için şehrimizi burada şekillendirdiğimiz taşlarla donatmaya devam edeceğiz” dedi.

İlgili Haberler