Erzincan Medya
14° Erzincan

Erzincan

14°

Erzincan

Pazar

21°/ 12°

Pazartesi

21°/ 12°

Salı

21°/ 11°

Çarşamba

25°/ 14°

Perşembe

28°/ 17°

Cuma

24°/ 18°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Erzincan Belediyesi çalışanlarına zam yaptı

Yayınlanma:
ABONE OL
Erzincan Belediyesi çalışanlarına zam yaptı

Erzincan Belediyesi çalışanlarına zam yaptı, çalışanlar zammı davul ve zurna eşliğinde oynayarak karşıladı.

Belediye Başkanı Bekir Aksun Belediyede çalışan Kadrolu İşçiler ve 696 Sayılı KHK’lı personelin maaşlarına zam yaptı. Maaş zammı Belediye işçileri tarafından büyük bir memnuniyetle karşılanırken, Belediye çalışanları Başkan Bekir Aksun’u ayakta alkışladılar.

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun’un katılımı ile Belediyede çalışan Kadrolu İşçiler ve 696 Sayılı KHK’lı personelin maaş sözleşmeleri ile alakalı toplantı yapıldı.

Toplantıda KHK kapsamında çalışanların yevmiye ücretleri Brüt 705 TL olarak belirlenirken en düşük KHK’lı çalışanın maaşı 18.000 TL olmak kaydıyla ortalama maaş 18.750 TL’ye çıkarıldı. Kadrolu işçilerin ise yevmiye ücretlerine yansıtılacak şekilde Maaşlarında Net 6.000 TL artış yapıldı.

Maaş zammı Belediye işçileri tarafından büyük bir memnuniyetle karşılanırken, Belediye çalışanları Başkan Bekir Aksun’u ayakta alkışladılar.

Erzincan Belediyesi toplantı salonunda yapılan programa Belediye Başkanı Bekir Aksun, Başkan Yardımcıları, Belediye Birim Müdürleri, Hizmet-İş Sendikası Erzincan Şube Başkanı Harun Mutlu, Belediye İş Sendikası İl Temsilcisi İbrahim Karadağ ve Belediye çalışanları katıldı.

Sendika temsilcileri tarafından yapılan selamlama konuşmalarının ardından konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen Erzincan Belediye Başkanı Sayın Bekir Aksun; “Sizler benim mesai arkadaşlarımsınız. Biz yönetim anlayışı olarak her şeyden tasarruf ederiz ama işçimizin hakkından tasarruf asla etmeyiz.” diyerek çalışanlara yapılan zamlar ile ilgili bilgiler verdi.

Belediye Başkanı Bekir Aksun konuşmasında şunları ifade etti; “31 Mart 2019 tarihinde şehrimizin bizlere verdiği yetkiyle başladığımız bu zorlu ve kutlu yolculukta attığımız her adımda yanımızda olan yol arkadaşlarıma çok teşekkür ederim. Şehri yönetmeye aday olduğumuz dönemde başlayan ve bu görevi devraldığımız ilk günlerde devam eden “bunlar maaş dahi ödeyemez” söylemlerinden “bunlar bu kadar hizmeti yapacak parayı nerden buluyorlar” söylemi arasında geçen kısa zamanda şehrimize birçok hizmeti beraberce gerçekleştirmenin gururunu sizlerle yaşıyoruz.

Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren Erzincan Belediyesinin hizmet sınırlarının genişlemesiyle birlikte artan sorumluluklarının yerine getirebilmesi

adına öz kaynak ve gelirlerinin arttırılması için planlamalar yaparak gelir getirici yatırımlarınızı hayata geçirdik. Güneş Enerjisi Santralleri kurulumundan tutun gayrimenkullerin inşa edilmesine, tarım alanlarının işlenmesinden Maden Suyu üretim tesisi kurulumuna kadar birçok gelir getirici projeyi hep beraber hayata geçirdik.

Belediyemizi devir aldığımız dönemdeki sıkıntılı mali yapıyı onarmayla birlikte oluşturduğumuz kaynağı doğru kullanarak tek kuruş borç olmadan şehrimizin en önemli problemlerinden biri olan Kızılay-Hocabey Mahalleleri dönüşümünü yine birlikte sizin emekleriniz sayesinde gerçekleştirdik.

Kentin ihtiyaç duyduğu alt ve üst yapı gereksinimlerinin karşılandığı, rutin Belediyecilik hizmetlerinin başarıyla verildiği her alanda atılan imzanın içerisinde sizlerin çok önemli bir payı olduğunu bilmenizi isterim.

Kıymetli Mesai arkadaşlarım; bu zamana kadar vermiş olduğunuz her emeğin farkında olduğumuzu ve bu gayrete kıymet verdiğimizi bilmenizi isterim. Şu ana kadar mali ve sosyal haklarınızın belirlendiği sözleşme süreçlerini o günkü enflasyon şartlarının üstünde iyileştirme yapılarak ve sizleri temsil eden kıymetli Sendika temsileriyle tam mutabakat sağlayarak sonuçlandırmış olmamız bu kıymetin karşılığıdır diye düşünüyorum.

Biz Sendikacı arkadaşlarla, Genel Merkez Yöneticileriyle oturduğumuzda istediklerinin harfiyen hepsini vermemizin akabinde üzerine ilave rakamlar verdik bunu da bilmenizin faydası var diye düşünüyorum.

Bununla birlikte gelişen ekonomik şartlar sizlerle yapmış olduğumuz mali sözleşmeleri yeniden gözden geçirme ihtiyacını doğurmuştur.

İlk olarak KHK kapsamında çalışan mesai arkadaşlarımın 2023 yılı Ocak ayında yapmış olduğumuz sözleşmelerinde yevmiye ücretlerini brüt 290 TL olarak belirlemiştik. Sözleşme gereği ilk 6 ayın sonunda enflasyon farkını yansıttığımızda yaklaşık 335 TL olan yevmiye ücretlerimiz yine sözleşme gereği enflasyon yansıtıldığında 400 TL olması gerekirken hem asgari ücretteki artış hem de sizlerin ekonomik şartlara ezilmemiz için yeni yevmiye ücretlerimizi brüt 705 TL olarak belirledik. Yapılan bu iyileştirmenin aylık maaşlara yansıması net 5.000 TL civarında olup, bu iyileştirmenin çalışanlarımızın mesai ücretlerine ve emekliliklerine de yansıması adına yevmiye üzerinden yapılması noktasında talimatımı verdim. Arkadaşlarımızın yapmış olduğu çalışma neticesinde en düşük KHK lı arkadaşımızın maaşı 18.000 TL olmak kaydıyla ortalama maaş 18.750 TL ye çıkarılmıştır.

Mevcut sözleşmelerinde sene ortası herhangi bir iyileştirme maddesi olmamasına rağmen mevcut ekonomik şartlar göz önüne alınarak Kadrolu işçilerimize de iyileştirme yapma kararı aldık. Kadrolu işçilerimize de yevmiye ücretlerine yansıtılacak şekilde net 6.000 TL maaş artışı yapılmıştır.

Sizler benim mesai arkadaşlarımızsınız. Biz yönetim anlayışı olarak her şeyden tasarruf ederiz ama işçimizin hakkından tasarruf asla etmeyiz. Şunun da bilinmesini isterim ki yapılan tüm maaş hesaplamaları Temmuz ayındaki vergi dilimlerine göre yapılmıştır. Hepinize helali hoş olsun. Emeğinize yüreğinize sağlık.” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Belediye Belediye Başkanı Bekir Aksun’u ayakta alkışlayarak teşekkür eden çalışanlar, davul zurna eşliğinde halaylar çektiler.

24Erzincanspor
30 ağustos
aday adayı
adem küçükkaya
afet
Ak Parti
Akyazı
almanya
andezit
Anne Sütü
araç verileri
aşırı sıcak
atama
Av dönemi
badminton
bakan yardımcısı
Bekir Aksun
belediye
Binali Yıldırım Üniversitesi
bocce
Bögert
Bordo Bulamacı
Bordür Taşları
burs
Burs Desteği
C Vitaminli
Çağdaş Türk Dünyas
Çağlayan
Çağlayan yolu
çalıştay
Çayırlı
Cemevi
cimin üzümü
cinayet
çoban
cumhuriyet
DATÜB
Dilli Deresi Köprüsü
Doğal Ürün
Dr. Enes Eminoğlu
dünya çocuk hakları günü
dünya turu
Düzensiz Göçle Mücadele
EBYÜ
Ekşisu
eminoğlu
Emzirme Danışmanlığı
Erasmus
Ergan Dağı’
Erzincan
Erzincan araç
Erzincan Belediyesi
erzincan haber
Erzincan Müftü yardımcısı
erzincan valiliği
erzincan valisi
erzincanspor
Fikret Keskin
Futbol
futbolcu
Gaziler Günü
gece
genç girişimci
girişimci kadın
Girlevik Şelalesi
göç idaresi
gözeler
Gülay Güner
gündüz
Hamsi
hamza aydoğdu
Hava durumu
hava sıcaklığı
Hayvan Sulağı
hayvanlar
Hüseyin Taner
jandarma komutanı
Jeotermal Isıtmalı
kaçak sigara
Kadına Yönelik Şiddet
kalem
Kamu Emekçileri Sendikası
kanserle mücadele
kaplumbağa
Karanlık Kanyon
kayıtlı araç
Kazım Ural
kedi kurtarıldı
Kelebek Operasyonu
Kemah
Kemaliye
kerbela
Kesme kadayıf
Kızılay
kuru fasülye
kutlama
Kuyrukluyıldız
lig
Limon Aromalı
lise
Maden Suyu
marka başvurusu
matematik
Mehmet Cavit Şireci
mehmet makas
mera
MHP
mihrali aksu
milletvekili
moral etkinliği
motosiklet tutkusu
muharrem ayı
Murat Şat
Nazım Hikmet Çalıştayı
nefes almak
Otlukbeli
panel
park
patos
Pazar Esnafı
piknik
Prematüre Günü
raket sporları
Refahiye
Rektör Levent
rercan
sağlık
sağlık müdürlüğü
sebze hali
sedir imalatı
şehit ailesi
Şehit Annesi
silgi
şireci
Sıcak asfalt
sıcak hava
sınav
sonbahar
sonbahar temizliği
spor güvenliği
su deposu
süleyman karaman
sünnet şöleni
Tercan
Topraksız Sera
traktör kazası
transfer
TÜBİTAK
TUİK
tulum peyniri
TÜRKPATENT
üniversite
uyuşturucu
üzüm
vali
Vali Aydoğdu
vali yardımcıları
vali yardımcısı
Vatandaş
Vefaspor
Vizyon Erzincan
yılan
yıldız tozu
yüksel çakır
Yusuf İzci
zabıta
zipline

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com