Erzincan Aile Sosyal Politikalar  İl Müdürlüğü, Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi tarafından Kadına Yönelik Şiddet ve Erken Yaşta Evlilik konulu seminer  verdi.
Erzincan Halk Eğitim  konferans salonunda  verilen eğitimde  katılımcılara Kadına Yönelik Şiddet ve Erken Yaşta Evlilik hakkında bilgi verildi.

Demirci’den Muharip Gaziler Derneğine Ziyaret Demirci’den Muharip Gaziler Derneğine Ziyaret

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı  Kadının Statüsü Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen “Erken Yaşta ve Zorla Evlilikle Mücadele” kapsamındaki faaliyetlerin gerçekleştirilmesine yönelik Erken Yaşta ve Zorla Evlilikle Mücadele konusunda bilgi ve farkındalığın artırılması amacıyla vatandaşlara  ‘’Erken Yaşta ve Zorla Evlilikle Mücadele’’ konulu seminer verildi.
Seminerde; erken yaşta ve zorla evliliklerin engellenmesi, bu konuda toplumsal farkındalık ve duyarlılık oluşturulması, kadına yönelik şiddetle mücadele cezai yaptırımlar konusunda bilgi verildi. Ayrıca kadına yönelik şiddeti doğuran ve pekiştiren olumsuz tutum ve davranışlar, erken yaşta ve zorla evliliğin nedenleri, sonuçları ve bu alanda yapılan çalışmalar ile erken yaşta evliliklerin engellenmesi konusunda çözüm önerileri üzerinde duruldu.