Erzincan Medya
17° Erzincan

Erzincan

17°

Erzincan

Perşembe

23°/ 13°

Cuma

23°/ 13°

Cumartesi

23°/ 14°

Pazar

21°/ 12°

Pazartesi

21°/ 11°

Salı

22°/ 14°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Elektrik Desteği Yardımı: Elektrik Faturası Desteği e-Devlet

Yayınlanma:
ABONE OL
Elektrik Desteği Yardımı: Elektrik Faturası Desteği e-Devlet

Devlet, özellikle dar gelirli vatandaşlara destek ödemesi sunmaya devam ediyor. Destek ödemeleri arasında en sık araştırılan konulardan biri de elektrik desteği oluyor. Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi ailelere belirli şartları taşımaları halinde elektrik desteği veriliyor. Bakanlığın verdiği destek ödemesi ile aileler biraz olsun rahat nefes alabiliyor.

Sosyal destek ödemeleri her geçen gün artmaya devam ediyor. İhtiyaç sahibi ailelerin ihtiyaçlar karşı yardımcı olan devlet, destek ödemelerine devam ediyor. Temmuz ayında sosyal destek ödemelerine devam edeceğini ifade eden bakanlık için en çok elektrik desteği konusu merak ediliyor. Ödemelerin ne zaman ve ne kadar yatacağı, başvuruların nasıl olacağı merak ediliyor! İşte detaylar

SOSYAL DESTEK ÖDEMELERİ ARTTI

Temmuz ayında başta asgari ücret olmak üzere pek çok kaleme zam geldi. Gelen zamlar aynı zamanda sosyal destek ödemelerini de yakından ilgilendirmeye başladı. Memur maaşlarına gelen zamlardan sonra sosyal destek zamları için vatandaşlar araştırmalarına hız kazandırdı. Konuya ilişkin yeni Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı olan Mahinur Özdemir Göktaş tarafından açıklama geldi. Göktaş, yaptığı açıklamasında devletin sunduğu destek ödemelerinin memur maaş katsayısına göre arttığını ifade etti. Yapılan bu açıklamalardan sonra destek ödemeleri daha da önem kazanmış oldu.

konyaalti-belediyesi-nden-iscilere-rekor-zam-en-14815086_2244_amp

ÖDEMELERİN MİKTARINI AÇIKLADI

Son olarak yakın zamanda çocuk desteği ve elektrik tüketim desteği ile ilgili açıklama yapan Bakan Göktaş “Desteğimizden yararlanan hanelerimize çocuklarının masraflarını karşılayabilmeleri için aylık ödeme yapıyoruz. Çocuk Destek Bileşeni kapsamında hanelerimize aylık 350 TL- 650 TL tutarlarında ilave destek sağlıyoruz. Elektrik Tüketim Desteğimiz ile de hanelerimize aylık 110 TL – 221 TL arasında ödeme yapıyoruz” demişti.

ELEKTRİK DESTEĞİ ÖDEMELERİ

Devletin sunduğu destek ödemelerinin başında gelen elektrik desteği ödemelerinin ne zaman ve nasıl yatırılacağı merak konusu. Elektrik tüketim desteğine talep tahmin edilenden daha fazla. Ödemelerin belirli miktarlar arasında yapıldığı ifade edildi.

Aile Destek Programı çerçevesinde ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara her ay elektrik tüketim desteği veriliyor. Aile Bakanı Göktaş’ın yaptığı açıklamaya göre ödemeler her ay 110 TL ve 221 TL arasında yatırılıyor. Ödemelerin miktarı da hanedeki duruma göre değişkenlik gösteriyor.

ELEKTRİK TÜKETİM DESTEĞİNE NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Elektrik tüketim desteğine başvurmak isteyenler için merak edilenleri aktardı! Devlet, yardıma muhtaç olan haneler için harekete geçerek elektrik faturalarına destek oluyor. Yardım programından yararlananların bu destek ödemesinden yararlanabilecekleri belirtildi. Ancak istisna olarak elektronik cihaz kullanması gereken kronik hastaların da destekten yararlanabileceği belirtildi. Destek kapsamında verilecek olan ücretin hanedeki kişi sayısına göre değişebileceği açıklanmıştı.

Başvuruda bulunmak isteyenler işlemlerini artık hemen e-Devlet üzerinden yapılabiliyor. Bunun için yapmanız gereken ilk şey TC kimlik numarası ve şifrenizle sisteme giriş yapmak. Daha sonra çıkan ekran içerisinden Sosyal Yardım Başvuru Hizmeti sayfasından sizlerden talep edilen bilgileri doldurmanız gerekecek.

Elektrik faturası desteğinden yararlanmak isteyenlerin kronik hasta olması halinde bağlı olunan bölgenin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına başvuru yapmaları yeterli olacak. Ödemeler belirtilen miktarla PTT üzerinden yapılmaktadır.

AİLE DESTEK ÖDEMESİ MİKTARI

Elektrik desteği kadar aile destek ödemesi de merak ediliyor. Elektrik tüketim desteğini de içerisinde barındıran Aile Destek Programı’na ilişkin ödemelerin şu şekilde olacağı belirtildi:

·         450 TL ve altı olanlar: 1.250 TL alacak

·         450 TL üzeri – 911,15 TL ve altı olanlar: 1.100 TL alacak

·         911,15 TL üzeri – 1372,30 TL ve altı olanlar: 950 TL alacak

·         1372,30 TL üzeri – 1833,45 TL’den az olanlar: 850 TL alacak

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler