Ana Sayfa Arama
Kategoriler
Servisler
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Eğitimde Yapılması Planlanan Projeler Anlatıldı

  Erzincan’da  2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı İl Millî Eğitim Danışma Komisyonu Sene Başı Toplantısı” yapıldı.

  Erzincan’da  2023-2024 Eğitim Öğretim

  Erzincan’da  2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı İl Millî Eğitim Danışma Komisyonu Sene Başı Toplantısı” yapıldı. Toplantıda il genelinde devam eden, yapılması planlanan projeler anlatıldı.

  Millî Eğitim Bakanlığı  İl ve İlçe Millî Eğitim Müdürlükleri Yönetmeliğinin 24. maddesi gereğince; eğitim öğretim hizmetlerinin il düzeyinde karşılaşılan sorunları hakkında, milli eğitimin genel amaç ve temel ilkeleri doğrultusunda çözüm önerilerinin hazırlanması için program düzenlendi.

  Eğitim Müfettişleri Başkanı Selahattin Karaman başkanlığında, Millî Eğitim Şube Müdürleri Hasan Güneş, Hacı Ahmet Geçen, kurum ve kuruluşların temsilcileri, sendika ve oda yetkilileri, okul yöneticileri, öğretmenler ve velilerin katılımıyla Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü toplantı salonunda “2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı İl Millî Eğitim Danışma Komisyonu Sene Başı Toplantısı” gerçekleştirildi.

  Toplantı Eğitim Müfettişleri Başkanı Selahattin Karaman’ın gündem maddeleri doğrultusunda Erzincan’da ki  eğitim öğretim faaliyetleriyle ilgili değerlendirmesi ve il genelinde devam eden, yapılması planlanan projelerin sunumu ile devam etti. 
  Yapılan toplantıda mevcut durum analizi, başarılı olduğumuz alanlar, iyileştirme yapılması gereken alanlar, eğitim ve öğretim hizmetlerinin il düzeyinde sürdürülmesinde karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri ele alındı.

  Erzincan Haber