Erzincan Medya
25° Erzincan

Erzincan

25°

Erzincan

Çarşamba

25°/ 13°

Perşembe

26°/ 15°

Cuma

27°/ 16°

Cumartesi

24°/ 14°

Pazar

25°/ 13°

Pazartesi

27°/ 13°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

EBYÜ’de Kurumsal Akreditasyon Programı Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Yayınlanma:
ABONE OL
EBYÜ’de Kurumsal Akreditasyon Programı Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) tarafından yapılan değerlendirme sonucunda 2023 yılı Kurumsal Akreditasyon Programına (KAP) başvurusu kabul edilen Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi’nde KAP süreci hazırlık çalışmaları için değerlendirme toplantısı yapıldı.
 Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi  Rektörü  Prof. Dr. Akın Levent, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. A. Ercan Ekinci, Prof. Dr. Adem Başıbüyük, ve Prof. Dr. Çağrı Çırak’ın katıldığı toplantıda, Kalite Koordinatör Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi M. Kürşat Öksüz tarafından KAP süreciyle ilgili değerlendirme sunumu yapıldı. Toplantıda Kalite Koordinatörlüğü Uzman Üyeleri Öğr. Gör. Nursel Kuyrukluyıldız ve Öğr. Gör. Y. Volkan Baysal yer aldı.
 Toplantıda KAP ölçütleri ve Üniversitenin  2022 yılı Kurum İç Değerlendirme Raporu çerçevesinde mevcut durum analizi yapıldı. Bunun yanı sıra EBYÜ Kalite Yönetim Takvimi doğrultusunda gerçekleştirilen ve planlanan çalışmalar değerlendirildi.
Rektör Prof. Dr. Akın Levent Kurumsal Akreditasyon Programı ile kalite güvencesi, eğitim-öğretim, araştırma-geliştirme, toplumsal katkı ve yönetim sistemi süreçlerinin niteliğinin arttırılarak Üniversitenin Ulusal ve Uluslararası görünürlüğün üst seviyelere çıkarılmasını amaçladıklarını belirtti. Üst Yönetim olarak Kalite Yönetim Sistesinde yer alan tüm koordinatörlük ve komisyonlardaki akademik ve idari personele desteklerinin her zaman devam edeceğini belirten Rektör Levent, KAP sürecinin Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesine hayırlı olmasını diledi.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com