Ana Sayfa Arama
Kategoriler
Servisler
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  EBYÜ’de Erasmus+ Günleri Tanıtım Toplantısı Yapıldı

  Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi’nde, Erasmus+ Günleri Tanıtım Toplantısı yapıldı.

  Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi’nde,

  Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi’nde, Erasmus+ Günleri Tanıtım Toplantısı yapıldı.
  Üniversitenin Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğü tarafından organize edilen Erasmus+ Günleri Açılış Toplantısı Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Toplantıya,  Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Ercan Ekinci, İl Göç İdaresi Müdürü Kasım Kağan Özlok, Erasmus partnerimiz Masaryk Üniversitesinden Doç. Dr. Athena Alchazidu ve Öğr. Gör. Hana Kuzdasová ve Üniversite Erasmus koordinatörleri katıldı.
  Toplantıda, Üniversite  Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Emrah Özbay tarafından üniversitede yürütülmekte olan Erasmus+ programı ile ilgili bilgiler paylaşıldı, 9-14 Ekim tarihleri arasında Üniversitede gerçekleştirilecek çeşitli Erasmus+ etkinlikleri hakkında bilgi verildi. Erasmus+ programı kapsamında Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde bulunan öğrencilerle canlı bağlantılar gerçekleştirildi.
  Erasmus+ günleri tanıtım toplantısında Üniversitenin Erasmus ortaklarından olan Çek Cumhuriyetindeki Masaryk Üniversitesi’nden Üniversiteyi ziyarete gelen Doç. Dr. Athena Alchazidu ve Öğr. Gör. Hana Kuzdasová hem kendi üniversiteleri hakkında hem de Erasmus+ programı hakkında bilgi verdiler.
  Programın ardından, Masaryk Üniversitesi’nden Üniversiteye ziyarete gelen Doç. Dr. Athena Alchazidu ve Öğr. Gör. Hana Kuzdasová Üniversite Rektörü Prof. Dr. Akın Levent’i makamında ziyaret etti. Rektö Levent ile  bir süre sohbet eden akademisyenler, toplantıda yaptıkları sunum hakkında da bilgi verdiler. Rektör Levent, misafir akademisyenlerin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Erasmus+  programının öğrencilere yeni beceriler kazandırmada, kişisel gelişimlerini güçlendirmelerinde ve istihdam olanaklarının arttırılmasında çok faydalı olduğuna vurgu yaptı.

  Erzincan Haber