Erzincan Medya
Erzincan

Erzincan

Erzincan

Pazartesi

22°/ 10°

Salı

23°/ 12°

Çarşamba

21°/ 14°

Perşembe

24°/ 14°

Cuma

24°/ 14°

Cumartesi

22°/ 12°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

EBYÜ ve BDÜ Kazak Filiali Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

Yayınlanma:
ABONE OL
EBYÜ ve BDÜ Kazak Filiali Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi ve Azerbaycan Bakü Devlet Üniversitesi Kazak Filiali arasında işbirliği protokolü imzalandı.
Azerbaycan Bakü Devlet Üniversitesi Kazak Filiali ve Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi arasında düzenlenen işbirliği protokolüne Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesini temsilen Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Ali Kafkasyalı yer aldı.
Her iki devletin milli marşlarının okunmasının ardından başlayan program, Haydar Aliyev ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatlarını ele alan kısa bir video gösterimi ile devam etti. Azerbaycan Bakü Devlet Üniversitesi Kazak Filiali Direktörü Doç. Dr. Arif Rüstemov açış konuşmasında işbirliği protokolünün detaylarına değindi. Direktör Doç. Dr. Rüstemov “ İki üniversite arasında imzalan bu protokol uzun vadeli eğitim ve bilim alanında işbirliği, eğitim sürecinde bilimsel başarıların uygulanması ve deneyimlerin paylaşımı, karşılıklı fayda sağlanması, yüksek nitelikli kadroların yetiştirilmesi, bilimsel potansiyelin geliştirilmesi, bilimsel ve kültürel ilişkilerin kurulması, bilimsel araştırma ve eğitim alanında ilişkilerin geliştirilip pekiştirilmesi amacını taşıyor” dedi. Üniversitemizi temsilen Bakü’de bulunan Prof. Dr. Kafkasyalı da “Her iki yükseköğretim kurumu arasında işbirliği kurulmasından memnuniyet duyuyorum. Taraflar arasında imzalanan anlaşmanın hem akademisyenlerin hem de öğrencilerin gelecekteki gelişiminde önemli rol oynayacağını düşünüyorum” dedi. Son olarak protokol merasimine katılan Kazak Vali Vekili Gülaye Hasanova Hanımefendi ve Direktör Doç. Dr. Arif Rüstemov konuşmalarında ayrı ayrı Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Akın Levent’ teşekkür ettiler.
Azerbaycan Bakü Devlet Üniversitesi Kazak Filiali ve Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi arasında düzenlenen işbirliği protokolünün ardından Prof. Dr. Ali Kafkasyalı, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent’e bilgilendirme ziyaretinde bulundu. Rektör Levent “ İmzalanan protokolün her iki üniversiteye de hayırlı olmasını diliyorum. Emekleri için hocamız Prof. Dr. Ali Kafkasyalı’ya teşekkür ediyorum” dedi.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com