Ana Sayfa Arama
Kategoriler
Servisler
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  EBYÜ Türkiye’de En Çok Tercih Edilen Üniversiteler Arasında

  Açıklanan 2023 üniversiteler listesine göre Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi 68.3 puanla  Türkiye’de en çok tercih edilen Üniversiteler arasında yer aldı.

  Açıklanan 2023 üniversiteler listesine

  Dünya Üniversite Sıralamaları Merkezi (The Center for World University Rankings) Türkiye’de en çok tercih edilen üniversiteler listesini yayınladı. Açıklanan 2023 üniversiteler listesine göre Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi 68.3 puanla  Türkiye’de en çok tercih edilen Üniversiteler arasında yer aldı.
  Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi  Rektörü Prof. Dr. Akın levent, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesini her yıl daha ileriye taşıma hedeflerinin ve buna yönelik çalışmaların devam ettiğini belirtti. Rektör Levent EBYÜ, Anadolu’da Bir Dünya Üniversitesi özülküsü ile birlikte yükselen akademik programları, araştırma merkezleri ve uzman akademik kadrosu ile ülkemizde en çok tercih edilen üniversitelerimizden biri oldu. Köklü üniversiteler ile birlikte sıralamada yer alan genç üniversitemiz,  her yıl yükselen tercih oranlarını bu yıl da devam ettirdi. Bu üniversitemiz adına gurur verici. Üniversite yönetimi olarak bizler de öğrencilerimize ve toplumumuza daha iyi bir gelecek sunmak için çalışmaya devam edeceğiz. Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesini tercih ederek EBYÜ ailesine katılan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor ve başarılar diliyorum.
  Dünya Üniversite Sıralamaları Merkezi (The Center for World University Rankings) Türkiye’de en çok tercih edilen üniversiteler listesine  https://cwur.org/2022-23.php    adresinden ulaşabilirsiniz.

  Erzincan Haber