Erzincan
18°
Erzincan
Cumartesi
28°/ 18°
Pazar
26°/ 15°
Pazartesi
29°/ 14°
Salı
30°/ 17°
Çarşamba
29°/ 16°
Perşembe
27°/ 16°
Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi’nde Cumhuriyetin 100.yılı etkinlikleri kapsamında Cumhuriyet yürüyüşü gerçekleştirildi.
EBYÜ Yalnızbağ Yerleşkesi’nde bulunan Türk Bayrağı’nın gölgesinde başlayan yürüyüşe Üniversite Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. A. Ercan Ekinci, Prof. Dr. Adem Başıbüyük, Prof. Dr. Çağrı Çırak ve Genel Sekter Doç. Dr. M. Cihat Özgenel, çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı.
Cumhuriyet’in önemi üzerine farkındalık kazandırmak ve 100. Yıl coşkusunu sürdürmek üzere gerçekleştirilen yürüyüşte öğrenciler ellerinde dev Türk Bayrakları taşıdı. Milli ruhun yansıdığı sloganların atıldığı “Cumhuriyet Yürüyüşü” renkli görüntülere sahne oldu.
Dev Türk bayrağı altında başlayan yürüyüş yine Türk Bayrağının gölgesinde İstiklal Marşı’nın hep bir ağızdan yüksek sesle okunmasıyla son buldu. Katılımdan ve katılımcıların coşkusundan duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Prof. Dr. Akın Levent Cumhuriyet bayramını kutlayarak, öğrencilerimize teşekkür etti.
Haber bültenimize kayıt olun
Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!
Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı
okuyun.
İlgili Haberler