Erzincan Medya
26° Erzincan

Erzincan

26°

Erzincan

Cuma

28°/ 16°

Cumartesi

30°/ 15°

Pazar

33°/ 19°

Pazartesi

30°/ 17°

Salı

29°/ 16°

Çarşamba

29°/ 16°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

“Dünya Kaykay İniş Şampiyonası” Erzincan’da

Yayınlanma:
ABONE OL
“Dünya Kaykay İniş Şampiyonası” Erzincan’da

2024 “Dünya Kaykay İniş Şampiyonası” açılış yarışması Erzincan Ergan Dağı’nda başlıyor.

Erzincan’ın ev sahipliği yapacağı 2024 Dünya Kaykay İniş Şampiyonası’nın (WDSC) 1. ayağı, keskin virajlara ve son derece heyecanlı bir parkura sahip Ergan Dağı Kayak Merkezi’nde gerçekleştirilecek.
Türkiye Turizm Tanıtma ve Geliştirme Ajansı (TGA) ile Erzincan Valiliği destek verdiği Şampiyona, 5-9 Haziran 2024 tarihleri arasında Ergan Dağı Kayak Merkezinde gerçekleştirilecek. Adrenalin dolu ve dünyaca ünlü bu yarışa katılan ekstrem sporcular, dörderli eleme finallerinde son derece teknik kaykaylar üzerinde 130 km/saate varan hızlara ulaşacaklar ve keskin virajları dönerek iniş performanslarını sergileyecekler.
Dünyanın en iyi kaykay yarışçılarının ve yarış kızağı sporcularının belirleneceği
Dünya Kaykay İniş Şampiyonası, her yaş grubundan yarışmacının, cinsiyet fark etmeden katılabildiği bir organizasyon. Dünya Kaykay İniş Şampiyonası yarışma formatına göre yarışçılar Kaykay ve Yarış Kızağı kategorilerinde özel hazırlanan 3,5 km. uzunluğundaki yarışma parkurundan aşağı, kıran kırana dörderli gruplar hâlinde ve eleme usulü kayarak mücadele etmektedirler.
Türkiye’nin 3. kez ev sahipliği yaptığı ve Erzincan Ergan Dağı Kayak Merkezi’nde düzenlenecek olan Dünya Kaykay İniş Şampiyonası’nda, 19’dan fazla ülkeden, dünyanın en hızlı 45 ekstrem sporcusuyla birlikte yaklaşık olarak 100 sporcu yarışacak. Erzincan’da düzenlenecek şampiyonada yarışmacılar, İniş/hız Kaykayı ve Yarış Kızağı kategorilerinde, dünyanın en iyi uluslararası yarışmacılarıyla birlikte yarışma şansına sahip olacaklar.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com