Ana Sayfa Arama
Kategoriler
Servisler
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Dünya Engelliler Gününde Sahne Onlarındı

  3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle Erzincan Valiliği himayelerinde, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından program düzenlendi.

  3 Aralık Dünya Engelliler

  3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle Erzincan Valiliği himayelerinde, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından program düzenlendi.
  Üniversitemiz Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşen programda engellilerin haklarına ve toplumda daha fazla kabul görmelerine dikkat çekilen protokol konuşmaları gerçekleşti.
   
   Düzenlenen programa Vali Hamza Aydoğdu, Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Serdar Demirci, Kamu Kurum ve Kuruluş Temsilcileri, Siyasi Parti Temsilcileri ile davetlilerin katılımlarıyla, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Erdoğan Büyük Kasap Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen programda özel gereksinimli bireylerin mutluluklarına ortak oldular.
  Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Erzincan Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Serdar Demirci konuşmalarında; 3 Aralık, Birleşmiş Milletler öncülüğünde Dünya Engelliler Günü olarak kabul edilmiştir. Bu tarih bir kutlama tarihi değil farkındalık günüdür. Engelliliğin sosyal yönlerine değinen İl Müdürümüz, Sayın Bakanımız Mahinur Özdemir Göktaş hanımefendinin Türkiye Yüzyılı” vurgusu ve hedefleri ışığında “güçlü birey, güçlü aile, güçlü toplum ve güçlü Türkiye’ye olan inancımız” ile toplumun her kesiminden bireye sosyal hizmet sunmaktayız ifadelerine yer verdi. İl Müdürümüz Serdar Demirci’nin konuşmalarının ardından günün anlam ve önemine binaen konuşma gerçekleştiren Erzincan Milletvekili Sayın Süleyman Karaman konuşmalarında; Herkesin birer engelli adayı olduğuna dikkat çekerek, engelli bireylerimizin hayatının her alanında kendi imkânları ile hayatlarını devam ettirebilmeleri için tüm engelleri kaldırmak için hep birlikte çalışmalıyız dedi.
  Erzincan AK Parti Milletvekili Süleyman Karaman’da konuşmasında, engellilerin haklarına ve toplumda daha fazla kabul görmelerine dikkat çekti.
  Erzincan Valisi  Hamza Aydoğdu ise  konuşmasında şunlara yer verdi: ‘  Bizlere; hayatımızda ki tüm ihtişamlara rağmen mutlu olamayan bizlere, aslında mutluluğun bazen uçan bir kelebeğin kanadında olduğunu ve bunu görüp tutabilmek için de ruhumuzda ki gerçek engelleri aşabilmek olduğunu öğreten engelsiz kalplere teşekkür ediyorum.” dedi. 
  Programda, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü  bünyesindeki özel gereksinimli bireyler  tarafından sergilenen Oratoryo Gösterisi, Tiyatro ve Skeç Gösterisi, Müzikal Gösteri, Koro Gösterisi, Halk Oyunları Gösterisi ve Yüzüncü Yıl Marşı izleyicilerden büyük alkış aldı. Program sonunda yapılan plaket ve hediye takdiminin ardından Vali Aydoğdu ve beraberindeki protokol üyeleri, ‘Empati Parkuru ‘nu ziyaret ederek, gözleri bağlı şekilde ve tekerlekli sandalye ile parkurda ilerlemeye çalıştılar.

  Erzincan Haber