Erzincan
18°
Erzincan
Cumartesi
28°/ 18°
Pazar
26°/ 15°
Pazartesi
29°/ 14°
Salı
30°/ 17°
Çarşamba
29°/ 16°
Perşembe
27°/ 16°
Çanakkale Zaferi’nin 104. yılında, 18 Mart Çanakkale Şehitleri Programı yapıldı.
Doğa Koleji öğrenci ve öğretmenleri tarafından hazırlanan 18 Mart Çanakkale Şehitleri Programı, Doğa Koleji Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Programa, öğrenci ve öğretmenlerin yanı sıra okul yöneticileri ve veliler de katılım sağladı. Program, Çanakkale Savaşı’nda hayatını kaybeden şehitler için bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın hep bir ağızdan okunması ile başladı. Ardından Lise Müdürü Bekir Yılmaz tarafından günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapıldı. “Sizlere bugün Çanakkale Savaşları’nın kronolojik tarihinden bahsetmedim, bahsetmeyeceğim. Çünkü tarihi olayların bizler için asıl önemi, günümüzde bizim için hissettirdikleri ve yarınımızı şekillendirirken olaylarla ilgili çıkartmış olduğumuz değerlerdir.” diyerek son sözlerini tamamlayan Yılmaz, okuduğu şiirle de şehitlerimizi bir kez daha andı. Tüyler ürperten barkovizyon gösterisinin devamında ise bir öğrenci tarafından Çanakkale adlı şiir seslendirildi. Doğa Koleji drama öğretmeni ve öğrenciler tarafından hazırlanan tiyatro gösterisi ise izleyenleri derinden etkiledi. Edebiyat öğretmeni tarafından seslendirilen şiir, şiir öncesi anlatılan anekdot ile birlikte salondaki tüm dikkatleri üzerine çekti. Program, bir öğrencinin İstiklal Marşı’nı okuması, Türkçe öğretmeninin İstiklal Marşı’nın tahlilini yapması ve ardından koro dinletisi ile son buldu.
Haber bültenimize kayıt olun
Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!
Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı
okuyun.
İlgili Haberler
Jandarmadan Çocuklara Şefkat Eli
EBYÜ’de Türk Demokrasisinin Darbeler ile İmtihanı Konferansı Verildi
Arazide kayıp arama (GPS. Harita. Pusula.) eğitimleri tamamlandı
Erzincan İl Müftüsü Gül’den Kur’an Kursu Ziyareti
Polis ekipleri taksicileri bilgilendirdi
“Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışmaları” nın bölge finalleri yapıldı