Ana Sayfa Arama
Kategoriler
Servisler
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Destek Başvuruları İçin Son Gün 1 Aralık

  Erzincan Tarım ve Orman Müdürlüğü koyun ve keçi yetiştiricilerine uyarıda bulundu.

  Bu haberin fotoğrafı yok

  Erzincan Tarım ve Orman Müdürlüğü koyun ve keçi yetiştiricilerine uyarıda bulundu.
  İl Tarım Müdürlüğü, 2023 yılı anaç koyun ve keçi desteklemelerinden faydalanmak isteyen üreticilerin 1 Aralık 2023 tarihine kadar üyesi oldukları Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliğine başvurmaları gerektiği uyarısında bulundu.
  İl Tarım ve Orman Müdürlüğü sosyal medya üzerinden şu açıklamada bulundu; ‘ 2023 yılı Anaç Koyun Keçi Desteklemesi için birlik üyesi yetiştiricilerin üyesi olduğu Damızlık Koyun Keçi Yetiştirici Birliğine başvurmaları gerekmektedir. Son Başvuru tarihi 1 Aralık 2023’ dür.
  Destek ödemeleri ne kadar oldu?
  Geçtiğimiz aylarda Cumhurbaşkanı Kararı ile Resmi Gazete’de yayımlanan tarımsal desteklemeler içind eyer alan küçükbaş hayvancılıpa yönelik desteklemelerde de destek miktarları artırılmıştı. Hayvan başına 50 lira olan anaç koyun desteğinin bu yıl için 100 liraya yükseltilmiş ve anaç tiftik keçileri için 20 lira olan dstek 40 liraya, göçer yetiştiricilerin anaç koyun keçileri için ilave 2 lira olan destek 4 liraya çıkartılmış ve tiftik üretim desteklerindeki oğlak, anamal ve tali destekler de yüzde 100 artırılmıştı.

  Erzincan Haber