Ana Sayfa Arama
Kategoriler
Servisler
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Depremzede öğrencilere burs

  Erzincan Valiliği tarafından, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi (EBYÜ) de bu yıl eğitim hayatına başlayan 124 depremzede öğrenciye 8 aylık olmak üzere ayda 500 TL burs bağlandı.

  Erzincan Valiliği tarafından, Erzincan

  Erzincan Valiliği tarafından, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi (EBYÜ) de bu yıl eğitim hayatına başlayan 124 depremzede öğrenciye 8 aylık olmak üzere ayda 500 TL burs bağlandı.
  Erzincan 13 Şubat Şehir Stadyumu içerisinde yer alan İnavasyon Merkezinde burs almaya hak kazanan öğrenciler için tören düzenlenerek burs kartları teslim edildi. 
  Burada öğrencilere burs kartlarını teslim eden Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu: ‘Bu yıl Erzincan’da eğitim öğretime başlayan depremzede öğrencilerimizden 124 kişiye her ay 500 lira olmak üzere 8 ay burs bağladık. Bugün de bursların teslim törenini yaptık. Bizim bir mottomuz vardı. O da şu öğrenci dostu Erzincan. Üniversitemizde yaklaşık 23 bin öğrencimiz eğitim öğretimine devam edecek. Bizim bütün amacımız bu öğrencilerimizin eğitim öğretim hayatları boyunca huzurlu ve mutlu bir şekilde Erzincan’da okumaları, Erzincan’ı tanımaları ve Erzincan’ın kültür elçileri olmalarını istiyoruz. Bu vesileyle öğrencilerimize, deprem bölgemizde 6 şubatta hepimizi derinden sarsan deprem biz çok ciddi etkiledi. Bir nebze olsun ilimize gelen bu depremzede öğrencilerimize destek olmak, yaralarını sarmak için böylesine bir etkinlik düzenledik. Öğrencilerimize hayırlı olsun, bereketli olsun” diye konuştu.

  Vali Aydoğdu’ya programda Erzincan Gençlik ve Spor İl Müdürü Volkan Burak Mumcu, Erzincan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Remzi Sarıgöl ile Erzincan OSB Müdürü Ömer Faruk Nayman eşlik etti.
  Program sonunda öğrenciler Vali Aydoğdu ile özçekim yaparak desteklerinden ötürü teşekkürlerini ilettiler.

  Erzincan Haber