Erzincan
18°
Erzincan
Cumartesi
28°/ 18°
Pazar
26°/ 15°
Pazartesi
29°/ 14°
Salı
30°/ 17°
Çarşamba
29°/ 16°
Perşembe
27°/ 16°
Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğünde Afet Farkındalık Eğitimi ve Deprem Tatbikatı gerçekleştirildi
1939 Erzincan Depremi yıl dönümü münasebetiyle İl Milli Eğitim Müdürlüğünde İşyeri Sağlık ve Güvenlik birimine bağlı MEB AKUB tarafından Afet Farkındalık Eğitimi ve Deprem tahliye faaliyeti gerçekleştirildi.
İl Millî Eğitim Müdürlüğünde Afet Farkındalık Eğitimi verildi. Eğitimin ardından deprem anı ve tahliye tatbikatı yapıldı. Eğitimde, afetlerden önce alınması gereken tedbirler, afet anında yapılması gereken doğru davranış şekilleri ve afet sonrası için yapılması gereken planlamalar detaylı bir şekilde ele alınırken, afetlerden zarar almadan veya en az zararla kurtulabilmek için alınacak tedbirlere vurgu yapıldı.
Eğitimin ardından tüm personelin katılımıyla deprem anı çök-kapan-tutun ve bina tahliye tatbikatı icra edildi.
Haber bültenimize kayıt olun
Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!
Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı
okuyun.
İlgili Haberler