Erzincan Medya
12° Erzincan

Erzincan

12°

Erzincan

Cumartesi

29°/ 15°

Pazar

32°/ 16°

Pazartesi

32°/ 20°

Salı

32°/ 18°

Çarşamba

30°/ 18°

Perşembe

28°/ 16°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Deprem Riski Olan Bölgelere Japon Yardımı!

Yayınlanma:
ABONE OL
Deprem Riski Olan Bölgelere Japon Yardımı!

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı ve TBB Başkanı Yücel Yılmaz “Afet Risk Azaltma ve Atık Yönetimi Konusunda Yerel Belediyelerin Kapasite Geliştirme Projesi ” kapsamında Japonya Büyükelçiliğini ziyaret ettiler. JICA ile yapılmakta olan işbirliğinin zamanla tüm şehirlere katkısının olacağı açıklandı.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı ve Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı ve beraberindeki heyet Japonya Büyükelçiliğini ziyaret ettiler. Ziyaret sonrasında yapılan açıklamalar dikkat çekti.

JICA ve TBB iş birliğiyle ortaya konulan Afet Risk Azaltma ve Atık Yönetimi Konusunda Yerel Belediyelerin Kapasite Geliştirme Projesi ” ile ilgili taraflarca bilgi kamuoyuna sunuldu. Toplantı sonrasında Kahramanmaraş’ın pilot şehir seçildiği ve bu şehirde afet risklerinin azaltılması, kentleşmenin sürdürülebilir olması ve bu konunun teşvik edilmesi noktasında alınan kararlara dikkat çekildi. Başkan Yılmaz toplantı sonrasında yapmış olduğu açıklamada, burada konuşulanların zamanla tüm şehirlerimize katkısının olacağına inandığını belirtti.

Tüm Şehirlerde Risk Azalacak

Başkan Yücel Yılmaz yaptığı açıklamada ülkemizle Japonya’nın dostluğunun çok eski yollara dayandığını, 6 Şubat’ta ülkemizde meydana gelen depremlerin ülkemizdeki deprem gerçeğini bir kez daha ortaya koyduğunu ve Japon Devletinin bu acı günümüzde bize desteklerini esirgemediğini belirtti.

Yapılan açıklamanın devamında, TBB olarak Japonya ile bu noktadaki ilişkilerinin kısa vadeli olmadığını, uzun vadeli olarak planlamalar yapıldığını, deprem gerçeğini dünyaya anlatmakta kararlı olduklarını, iş birliğinin tüm şehirlerimiz için olacağını ve bu iş birliğinin son derece ülkemize ve milletimize katkı sağlayacağını Başkan Yücel Yılmaz belirtti.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com