Ana Sayfa Arama
Kategoriler
Servisler
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  HİSAR O+ Yeteneklerini Görenler Şaşırıyor

  Milli Savunma Sanayisinde Dev Bir Adım Daha HİSAR O+ Yeteneklerini Görenler Şaşırıyor.

  Milli Savunma Sanayisinde Dev

  Ülkemizin son zamanlarda Milli Savunma Sanayisi noktasında önemli bir noktaya geldiğini hepimiz biliyoruz. Her geçen gün atılan yeni adımlar bizi bu anlamda daha mutlu etmeye ve gururlandırmaya devam ediyor. ASELSAN ve ROKETSAN tamamen milli olanakları kullanarak geliştirdikleri savunma sanayi ürünlerini bizlere sunmaya devam ediyor.

  Yerli imkanlarla geliştirilen HİSAR O+ Hava Savunma Füze Sistemi yapılan açıklamalarla bizlere tanıtıldı. Önceki geliştirilen Hava Savunma Füze Sistemine ek olarak bazı ek özelliklerin de bulunduğu görülüyor. Yeteneklerine yetenek katmaya devam etmesi olumlu tepkilere sebep oluyor.

  Rf Arayıcı Başlıklı Füze Kullanımı

  RF Arayıcı Başlıklı Füze kullanımını Hisara kazandırmak için önemli bir çalışma yürütülüyor. Bu konuyla ilgili olarak önemli saha çalışmalarının yapmaya başlandığı açıklandı. Şimdiye kadar yapılan saha testlerinin sonuçlarının ise başarılı olduğu belirtildi.

  SSB ve Türk Silahlı Kuvvetleri temsilcileri belirtilen testlere katıldı. Testlerde 2 atış gerçekleştirildi. Temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirilen testte atışların başarılı olarak gerçekleştirildiği açıklandı. Yapılan atışlarda yakın menzil ve düşük irtifadaki ve uzak menzil ve yüksek irtifadaki yüksek hızlı hedefler sorunsuz olarak vurulduğu açıklandı.

  Konuyla ilgili olarak yakın zamanda daha farklı denemelerin de yapılacağı öngörülüyor. Kamuoyuna bu konuyla ilgili olarak ASELSAN ve ROKETSAN yetkilileri gerekli açıklamaları yapmaktadır.

  Erzincan Haber