Ana Sayfa Arama
Kategoriler
Servisler
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Cumhuriyetin Yüzüncü Yılında Doğu Anadolu Türküleri Konseri Düzenlendi

  Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi tarafından Cumhuriyetin 100. Yıl etkinlikleri kapsamında “Cumhuriyetin Yüzüncü Yılında Doğu Anadolu Türküleri” konseri düzenlendi.

  Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi

  Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi tarafından Cumhuriyetin 100. Yıl etkinlikleri kapsamında “Cumhuriyetin Yüzüncü Yılında Doğu Anadolu Türküleri” konseri düzenlendi.
  Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen konsere Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Üniversite Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. A. Ercan Ekinci, Prof. Dr. Adem Başıbüyük, Prof. Dr. Çağrı Çırak, Genel Sekreter Doç. Dr. M. Cihat Özgenel, üniversite personeli, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Üniversitenin  Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Anabilim Dalı Dr. Öğr. Üyesi Taner Uluçay ve Arş. Gör. Alkan Kadir Aka’nın şefliğinde düzenlenen konserde Doğu Anadolu’ya ait türküler seslendirildi. Konsere gelen katılımcılar türkülere eşlik  edip keyifli anlar yaşadı.
  Konser sonrasında Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun ve Üniversite Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, tüm orkestra adına Dr. Öğr. Üyesi Taner Uluçay ve Arş. Gör. Alkan Kadir Aka’ya çiçek takdim etti. Rektör Levent, “Büyük bir emekle hazırlanmış bu konser için tüm orkestramıza ve konserimize katılıp türkülere hep bir ağızdan eşlik eden siz değerli dinleyicilere teşekkür ediyorum” dedi. Son olarak konuşan Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun “Cumhuriyetimizin 100. Yılına yakışır bu tür etkinlikleri düzenleyen Rektör Hocamız Prof. Dr. Akın Levent’e ve tüm orkestramıza bu güzel gece için teşekkür ediyorum” dedi.

  Erzincan Haber