Erzincan Medya
25° Erzincan

Erzincan

25°

Erzincan

Cuma

27°/ 16°

Cumartesi

21°/ 13°

Pazar

25°/ 13°

Pazartesi

27°/ 14°

Salı

29°/ 17°

Çarşamba

31°/ 19°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

”Cumhuriyete Doğru” Tiyatro Oyunu Erzincan’da Sahnelendi

Yayınlanma:
ABONE OL
”Cumhuriyete Doğru” Tiyatro Oyunu Erzincan’da Sahnelendi

Milli Eğitim Bakanlığınca Cumhuriyet’in 100. yıl kutlamaları kapsamında hazırlanan “Cumhuriyet’e Doğru” tiyatro oyunu Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Erdoğan Büyükkasap Kongre Merkezi’nde izleyiciler ile buluştu.

Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Türk milletinin güçlü desteğiyle Milli Mücadele’yi başlatması ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun anlatıldığı tiyatro oyunu İl Protokolü ve vatandaşlar tarafından büyük beğeni ile izlendi.
Kurtuluş Savaşı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kahramanlık hikâyesinin anlatıldığı tiyatro oyununun yazarlığını ve yönetmeliğini Bora Severcan, Proje Danışmanlığını ise Doç. Dr. İbrahim Sarıtaş yaptı. Başrollerini Serdar Yeğin, Gülen Karaman, Erhan Yazıcıoğlu, Ahmet Yenilmez, Zuhal Yalçın, Levent Özdilek, Şebnem Özinal, Ziya Kürküt, Sefa Zengin, Yiğit Yapıcı ve Volkan Severcan paylaştığı “Cumhuriyet’e Doğru” tiyatro oyunu Erzincan’ da izleyicilerden büyük alkış aldı.Yaklaşık 2000 kişinin büyük bir coşkuyla izlediği oyunu kalabalık nedeniyle seyircilerimizin bir kısmı ayakta izledi.
Oyun sonrasında röportaj veren Ünlü Oyuncu Volkan Severcan, Erzincanlı olduğunu ve bu yüzden Erzincan’da bulunmaktan ayrıca gurur ve mutluluk duyduğunu belirtirken, bu oyunun yaklaşık 5 yıllık bir çalışmanın nihayetinde ortaya konulduğunu ifade etti.İzleyicinin yoğun ilgisinden duyduğu memnuniyeti de dile getiren Sayın Severcan” Gördüğümüz en coşkulu en güzel kalabaklardan biri Erzincan’dı, Erzincan halkına çok teşekkür ederiz” dedi.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com