Erzincan
18°
Erzincan
Cumartesi
28°/ 18°
Pazar
26°/ 15°
Pazartesi
29°/ 14°
Salı
30°/ 17°
Çarşamba
29°/ 16°
Perşembe
27°/ 16°
Erzincan’ın Üzümlü ilçesinde ‘Çocuk Şenliği’nde gençler ve çocuklar Geleneksel Türk Okçuluğu ile keyif dolu anlar yaşadı.
Üzümlü Kaymakamlığı ve Üzümlü Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından düzenlenen Çocuk Şenliği’nde Üzümlü’de gençlere ve çocuklara Geleneksel Türk Okçuluğu ‘tanıtıldı.
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından gençlik merkezlerinde gençlere ve çocuklara Geleneksel Türk Okçuluğu ‘tanıtılarak eğitimler de veriliyor. Bunun kapsamda Üzümlü ilçesinde şenlikte katılımcılar doyasıya eğlenerek kültürünün parçası olan okçuluğu da öğreniyor.
Tarihi çok eskilere dayanan okçuluk, Türkler için hem milli hem de manevi değerler açısından büyük öneme sahip. Erzincan’da bu kültür gençle ve çocukla verilerek devam ettirilmesi sağlanıyor.
Haber bültenimize kayıt olun
Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!
Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı
okuyun.
İlgili Haberler