Erzincan Medya
27° Erzincan

Erzincan

27°

Erzincan

Cuma

27°/ 16°

Cumartesi

21°/ 13°

Pazar

25°/ 13°

Pazartesi

27°/ 14°

Salı

29°/ 17°

Çarşamba

31°/ 19°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Çarşıyı pazarı karıştıracak açıklama! En kritik güne gelindi yatırımcıya SÜRPRİZ yapacak

Yayınlanma:
ABONE OL
Çarşıyı pazarı karıştıracak açıklama! En kritik güne gelindi yatırımcıya SÜRPRİZ yapacak

Türkiye’de en çok tercih edilen yatırım aracının altın olduğu bilinirken altınla ilgili olarak alım ve satım rakamları da yakından takip ediliyor. Altın fiyatları gündemin önemli konu başlıkları arasında yer alırken son yılların popüler yatırım aracı altın fiyatlarında düşüş ve yükseliş grafiği sıklıkla tekrarlıyor. Ancak rekor tazelemeye devam eden altına olan rağbet de her geçen gün artıyor. Piyasalardaki hareketlilik sonrası Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, yeni yorumu ile gündem oldu. Altın ve Para Piyasaları Uzmanı Memiş, gram altının bugün 3 bin TL’yi görebileceğini ifade etti.

Son dönemde hareketliliğini sürdüren altın piyasası, bayramın sona ermesi ile birlikte düşüşe geçti. Kar satışı ile gündeme gelen ons altın fiyatı 100 dolar gerilerken gram altının fiyatı da düşüş yaşadı. Böylelikle iç piyasada 2 bin 400 TL civarında işlem gören gram altının yükselişi için de Altın ve Para Piyasaları Uzmanı Memiş, tarih verdi.

GRAM ALTIN FİYATLARI YÜKSELECEK Mİ?

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı Memiş, “Ons altın 2431 dolar seviyesine kadar yükseldi. Panik alımı yapmayın uyarım vardı. Akşam saatlerinde 100 dolarlık bir gerileme yaşandı.

Gram altın fiyatında 2700 TL seviyesine kadar bir yükseliş yaşandı. 140 liralık bir gerileme gerçekleşti. Haftayı 2575 lira seviyesinden kapadı.” derken ‘Düşecek mi yükselecek mi diye bir şey yok’ ifadeleri ile dikkat çekti. Yatırımcıların elindeki varlıkların fiyatlarına değil miktarlarına odaklanması gerektiğini ifade eden Altın ve Para Piyasaları Uzmanı Memiş, ”Panik alımı yapmayın uyarım vardı. İran-İsrail savaşı başlamasıyla burada 3000 dolar seviyesi sürpriz değil.” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gram altında 3 bin – 3 bin 500 lira seviyesi beklentisinin sürdüğünden bahseden Memiş,  15 Nisan Pazartesi günü itibarıyla gram altında 3 binli rakamlar görülebileceğini ifade etti.  Bu çerçevede yıl sonu beklentisinin sona erdiğini ve yakın vadede bu rakamın görüleceğine işaret eden Memiş, İsrail – İran geriliminin altın fiyatlarını yükselteceğini ifade etti.

NOT: Bu yazıda herhangi bir yatırım tavsiyesi yoktur.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com