Erzincan Medya
11° Erzincan

Erzincan

11°

Erzincan

Pazar

20°/ 12°

Pazartesi

23°/ 11°

Salı

24°/ 13°

Çarşamba

25°/ 12°

Perşembe

25°/ 15°

Cuma

25°/ 15°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Savaş gerilimi yıl sonu altın tahminlerini değiştirdi! Altın fırlayacak

Yayınlanma:
ABONE OL
Savaş gerilimi yıl sonu altın tahminlerini değiştirdi! Altın fırlayacak

İran ve İsrail arasındaki gerilimde altın fiyatlarının nasıl bir konumda olacağı merak ediliyordu. Konuya ilişkin önemli bankalar arasında olan Goldman Sachs tarafından altın tahmini güncelleme açıklaması geldi. Peki, altın fiyatları yıl sonunda ne olur?

ABD’nin önemli bankaları arasında olan Goldman Sachs son dönemlerde fiyatlardaki öngörülemeyen artışa işaret ederek, 2024 yıl sonu fiyat tahminini yükselttiğini açıkladı.

BİR KERE DAHA ORTAYA ÇIKTI

Altın fiyatları son aylarda FED indirim sinyali belirtilerinin azalmasına rağmen büyüme ve rekor kırma trendine devam ediyor. fiyatların sadece 2 ay içinde yüzde 20 oranında artış göstermesi vatandaşların yıl sonu altın fiyatları ne olur? Sorusunu sormasına neden oldu. ABD TÜFE verileri, altın fiyatlarının istikrarlı bir şekilde seyrine devam ettiğine işaret ederken, değerli madenin piyasadaki gelişmelerden anlık olarak etkilendiği bir kere daha ortaya çıkıyor.

“YETERİNCE AÇIKLAMLIYOR”

Konuya ilişkin yayımlanan tahmin metni içerisinde şu açıklama yer aldı:

“Altının geleneksel adil değeri; faizler, büyüme beklentileri ve dolar gibi etkenlere bağlıdır. Bu geleneksel faktörlerin hiçbiri altın fiyatlarındaki hareketin hızını ve ölçeğini yeterince açıklamıyor. Yine de geleneksel altın fiyatı modelinden önemli ölçüde uzaklaşılması bir aşırı değerlenme belirtisi değil”

Buna göre Goldman Sachs, ons altın hedefini 2 bin 700 dolara çıkardığını açıkladı. Bankanın 2024 yıl sonu altın tahmini 2 bin 300 dolardı.

Uzmanlar, altın için artış göstermeye devam eden talebin ve fiziksel alımların, altın piyasasında önemli bir yükseliş potansiyeli olabileceğinin altını çiziyor.

NOT: Haberimiz bir yatırım tavsiyesi değildir.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com