Erzincan Medya
31° Erzincan

Erzincan

31°

Erzincan

Salı

31°/ 17°

Çarşamba

32°/ 18°

Perşembe

33°/ 19°

Cuma

31°/ 16°

Cumartesi

31°/ 18°

Pazar

31°/ 20°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Camiye Saldırı 7 Kişi Hayatını Kaybetti!

Yayınlanma:
ABONE OL
Camiye Saldırı 7 Kişi Hayatını Kaybetti!

Camiye gözünü kırpmadan saldırı düzenledi. 7 kişinin hayatına mal oldu. Nijerya’nın kuzey bölgesinde bugün inanılmaz bir saldırı düzenlendi. Kaduna eyaletinde bugün bir kişi silahıyla camide bulunan cemaate saldırdı. Yatsı namazı kılan ve hiçbir şeyden haberi olmayan 7 kişi öldü.

Bilindiği üzere son zamanlarda Nijerya da oldukça fazla silahlı saldırı oluyor. Batı Afrika ülkesi Nijerya maalesef bu saldırılarla güne başlıyor. Dini çatışmalar burada oldukça üst seviyede. Kaduna eyaletinde gerçekleşen saldırı da bu saldırılardan sadece bir tanesi. Yatsı namazı esnasında Saya-Saya köyündeki namaz kılan cemaate önemli bir saldırı oldu.

7 Kişi Vefat Etti

Saldırının kimin düzenlediğine hala ulaşılamadı. Yoğun çaba bu saldırıyı düzenleyen kişinin yakalanması için sarf ediliyor. Yetkililer kısa zaman içerisinde saldırıyı yapanı yakalayacaklarını söyledi. Bu saldırı Müslümanlara yapılan da ilk saldırı değil. Yakın zaman içerisinde 21 kişinin hayatını kaybettiği başka bir saldırı daha olmuştu.

Ocak ve Mart aylarında bile ortaya çıkan istatistik oldukça hayret verici. 200 civarında sadece bu tarihlerde öldürülen insan bulunuyor. Bunun yanı sıra ülkede bulunan örgütler sürekli olarak insan kaçırıp infazlarını gerçekleştiriyorlar. Birçok dini gurubun bulunduğu ülkede hiç kimsenin huzurlu olmadığını söyleyebiliriz. Yetkililer saldırıların son bulması için önemli çaba harcadıklarını belirtiyorlar.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com