Erzincan
18°
Erzincan
Cumartesi
28°/ 18°
Pazar
26°/ 15°
Pazartesi
29°/ 14°
Salı
30°/ 17°
Çarşamba
29°/ 16°
Perşembe
27°/ 16°
Çocuklu evlerde elektronik ev aletlerinin kullanılması oldukça sorunlu olabilir. Özellikle cihazların ve dahi çocukların güvenliğini riske edebilecek olumsuz durumlarla karşı karşıya kalınabilmesi çok yüksek ihtimaldir. Bu ihtimaller nezdinde beyaz eşya üreticileri, elektronik ürünleriniz için çocuk kilidi fonksiyonuna da yer vermektedir. Çocuk kilidi özelliği sayesinde çamaşır makinesi gibi beyaz eşya ürünlerinin tuş fonksiyonlarını deaktif yani kapalı konuma getirebilirsiniz. Böylelikle çamaşır makinesinin çocuğunuz/çocuklarınız tarafından kurcalandığında herhangi bir probleme neden olmamasını sağlayabilirsiniz. Ancak çoğu zaman çocuk kilidinin aktif olması kullanıcıların merkezimize arıza bildirimlerinde bulunmalarına neden olabiliyor.
Çamaşır Makinesi Çocuk Kilidi Nedir?
Elektronik eşyalarda çocuk kilidi özelliği çok uzun zamandır var olan bir özelliktir. Çocuklu evlerde cihazların daha güvenli bir şekilde kullanımının sağlanabilmesi amacıyla geliştirilmiş olan bir özelliktir. Çocuk kilidi devrede olan bir çamaşır makinesinde ön gösterge panelleri tamamen devre dışı olur. Böylelikle çamaşır makinesi çalışırken çocuğunuzun, tuşlara basması ve cihazda sorunlara yol açma ihtimallerinin önüne geçebilirsiniz. Ayrıca son derece güçlü teknolojiye sahip olan cihazlarınızda çocuklarınızın oyun maksadıyla yapabilecekleri işlemler, ciddi güvenlik riskleriyle karşı karşıya kalmasına neden olabilir.
Söz konusu olumsuz durumlara mahal verilmemesi adına çamaşır makinelerinde çocuk kilidi özelliği bulunuyor. Çamaşır makinenizin çocuk kilidi özelliğini devreye aldığınızda yani aktif ettiğinizde, kontrol panelindeki hiçbir tuş tepki vermez. Çocuk kilidini özel tuş kombinasyonu veya özel tuş aracılığıyla yeniden dekatif yani kapalı duruma getirmediğiniz müddetçe kontrol paneli tuşları çalışmaz. merkezimiz çalışmayan çamaşır makinesi kontrol paneli sorunları ile ilgili olarak kullanıcılara öncelikle çocuk kilidinin devrede olup, olmadığının kontrol edilmesini önermektedir.
Arçelik Çamaşır Makinesi Çocuk Kilidi Nasıl Açılır?
Çamaşır makinenizin çocuk kilidi özelliğini çok basit bir tuş kombinasyonu sayesinde açabilirsiniz. Arçelik çamaşır makinelerinde çocuk kilidini açabilmek için gösterge panelinde bulunan “kilit” sembollü tuşa 3 saniye süreyle basılı tutmanız gerekmektedir. Bu işlemi gerçekleştirdiğinizde ekranda C03, C02 ve C01 uyarları çıkacaktır. Bu şekilde çocuk kilidinin devreye girdiği anlaşılabilmektedir. Ayrıca çocuk kilidi devredeyken gösterge panelinde kilit simgesi görülebilir. Aynı işlemi tekrarladığınızda ise çocuk kilidi aktif olur. Çocuk kilidine bağlı veya diğer sorunlarınız için ise 7/24 merkezimizden destek alabilirsiniz.
Haber bültenimize kayıt olun
Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!
Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı
okuyun.
İlgili Haberler