Ana Sayfa Arama
Kategoriler
Servisler
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Cafe ve Restoranlarda Yeni Uygulama Başladı

  2024’ün ilk gününde yapılan yeni uygulama da görüntülere yansıdı.

  2024’ün ilk gününde yapılan

  Günümüzün en popüler mekanlarından olan cafe ve restoranlar için ticaret bakanlığının düzenlemeleri doğrultusunda yeni bir uygulama başladı. 2024’ün ilk gününde yapılan yeni uygulama da görüntülere yansıdı.

  Yeni yıl itibariyle geçerli olacak olan ve Ticaret Bakanlığı kararları doğrultusunda tüm gıda işletmeleri tarifelerini, fiyat listelerini ve menü fiyatlarını görünür şekilde kafe ya da restoranlarının önüne koyacak. Tabela, levha ya da pano gibi bir şekilde yeterince görünür şekilde fiyatların belirtilmesi gerekiyor.

  Gıda alanlarının girişlerine konulduğu gibi masalara da tüketiciler tarafından görünür olacak şekilde konması gerekiyor.

  Yeni yönetmelik sonrası yapılan düzenlemeler cafe ve restoranlarda uygulanmaya başladı. Bazı işletmeler panolara yazarak görünür halde koyarken bazıları da işletme camlarına asmaya başladı.

  Yeni düzenleme sonrasında müşterilerin de bu durumdan memnun olması ve yiyecek mekanlarına girişlerinin bu bilgiyle doğru orantılı olması dile getirildi. Özellikle bazı mekanların menülere bile fiyat etiketi yazmaması tüketiciler açısından hoş karşılanmıyordu. Bu durumun artık önüne geçilmiş olması tüketicilerin de kararlarında daha etkili oldu.

  Erzincan Haber