Ana Sayfa Arama
Kategoriler
Servisler
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  MTV Gecikme Cezası Duyanları Vazgeçiriyor

  MTV de yeniden değerleme oranları kadar zamlandı. Peki yeni zamlar ne kadar oldu? Gecikme faizi ile son durum ne oldu? İşte cevaplar…

  MTV de yeniden değerleme

  2024 yılında yapılan zamlardan biri de motorlu taşıtlar vergisine geldi. MTV de yeniden değerleme oranları kadar zamlandı. Peki yeni zamlar ne kadar oldu? Gecikme faizi ile son durum ne oldu? İşte cevaplar…

  MTV oranındaki artış, yeniden değerleme oranı baz alınarak yapılarak %58,46 olarak belirlendi. Bu kararın resmi gazetede yayımlanmasıyla karar resmileştirildi.

  MTV oranlarının değişmesiyle birlikte gecikmez faizleri de yenilenmiş oldu. Duyanları gecikme faizine düşmekten kurtaracak zam oranları %3.5 olarak belirlendi. Özellikle ödenmemiş trafik borcu fazla oranlar bu oranda olan faizle karşı karşıya kalacaklar.

  En düşük gecikme faizi 347 TL olurken en yüksek gecikme faizi 160.285 TL olarak belirlendi. Elbette gecikme oranlarının belirlenmesinde araçların yaşı ve motor kapasitesi en önemli etken oldu. Buna ek olarak taşıt değerleri de gecikme oranlarının belirleyicileri oldu. Örneğin 180 ile 600 bin arası olan ve 0 – 1300 motor arası olan araçlar 3692 TL ile 383 TL arasında belirlenmektedir. Bir diğer örnek ise 1601 – 1800 motor arası olan araçların ise 1348 TL ve 12413 TL arası gecikme faizleri uygulanıyor.

  Erzincan Haber