Erzincan Medya
18° Erzincan

Erzincan

18°

Erzincan

Perşembe

23°/ 13°

Cuma

23°/ 13°

Cumartesi

23°/ 14°

Pazar

21°/ 12°

Pazartesi

21°/ 11°

Salı

22°/ 14°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Büyükbaş Hayvanlarda Verimi Arttırmak İçin Bunlara Dikkat

Yayınlanma:
ABONE OL
Büyükbaş Hayvanlarda Verimi Arttırmak İçin Bunlara Dikkat

Erzincan Veteriner Odası Başkanı Feryoz Hira, hayvan sağlığı açısından ayak ve tırnak bakımının çok önemli olduğunu vurgulayarak , hayvanların tırnak bakımından sonra rahatladıklarının gözlemlendiği dile getirdi.

Hira, hayvanların hareket sistemini etkileyen et, süt verimini düşüren rahatsızlıklara karşı ayak ve tırnak bakımının yapılmasının önemine dikkat çekerek konu hakkında besicilere uyarıda bulundu. Özellikle büyükbaş hayvanların tırnak bakımından sonra rahatlamaları belirten Hira, besicilik yapan insanlara, yaşadıkları sorunlar konusunda dikkat çeken uyarılarda bulundu.

Erzincan Veteriner Odası Başkanı Feryoz Hira, , hayvanların hareket sistemini etkileyen et, süt verimini düşüren rahatsızlıklara karşı ayak ve tırnak bakımı yapılmalı. Özellikle büyükbaş hayvanların tırnak bakımından sonra rahatlamaları dikkat çekiyor. Besicilerin daha çok büyükbaşların topallaması veya tırnak sorunlarından şikayet etmeleri nedeniyle veteriner hekim kontrollerinden geçmesi gerekiyor. Hayvanların ayak ve tırnak sorunları ciddi ekonomik kayıplara neden olabiliyor. Bu kaybın önüne geçmek için hayvan sağlığına da dikkat etmek gerekiyor’ dedi.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler