Erzincan
19°
Erzincan
Pazar
26°/ 16°
Pazartesi
29°/ 15°
Salı
30°/ 17°
Çarşamba
28°/ 16°
Perşembe
28°/ 15°
Cuma
30°/ 15°
BURSA (İGFA) – Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da sportif avcılığın geliştirilmesi ve göllerdeki balık popülasyonunun artırılması amacıyla Tarım ve Orman Bakanlığı Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü’nün koordinasyonunda Bursa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından doğal göl ve Bursa Büyükşehir Belediyesi kontrolündeki göletlerde balıklandırma çalışması yapıldı.
Bursa, su ürünleri üretimi bakımından son yıllarda hızlı bir ilerleme kaydediyor. İlimiz, 115 km deniz kıyısı uzunluğu, İznik ve Uluabat Gölünün yanı sıra 25 gölet ile 24 baraj göleti ile hem deniz hem de iç su avcılığına olanak sağlıyor.
Sulama amaçlı yapılan göletlerin balıkçılığa kazandırılması çalışması ile atıl durumda olan kaynaklar üretime kazandırılarak farklı üretim modellerinin uygulanmasına imkan sağlıyor. Bu çerçevede ülkemizde eksikliği hissedilen sportif avcılık alanlarının ilimizde oluşturulması yönünde önemli bir adım atılmış oluyor.
Gerek balıkçılarımızın gerek de amatör olarak balıkçılık yapan vatandaşlarımızın bu konuda özen göstererek doğal göl ve göletlere bırakılan bu yavruların korunmasına katkı sağlamaları gerekiyor. Suya bırakılan yavruların büyüyerek en az bir kez üremesine fırsat vermek, doğal üreme döngüsü ve sürdürülebilir balıkçılık faaliyetlerine imkan sağlamış olacaktır.
Haber bültenimize kayıt olun
Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!
Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı
okuyun.
İlgili Haberler
İŞKUR En Az 21.489 TL Maaşla İlkokul Mezunu Binlerce Kişiyi İş Sahibi Yapıyor
Bu Arabaların Trafiğe Çıkması Yasaklanıyor: İçişleri Bakanlığı Resmen Duyurdu
82 Plakalı İlimiz Belli Oldu! Karar Çıktı!
65 yaş üstüne kötü haber! Bedava toplu taşıma için yeni karar! 1 Ağustos’ta başlıyor
8.2 büyüklüğünde deprem uyarısı! Naci Görür riskli ili duyurdu
Memurlara Yıllık İzin Müjdesi! 4 ile 8 Gün Ekleniyor