Erzincan
18°
Erzincan
Cumartesi
28°/ 18°
Pazar
26°/ 15°
Pazartesi
29°/ 14°
Salı
30°/ 17°
Çarşamba
29°/ 16°
Perşembe
27°/ 16°
ESKİŞEHİR (İGFA) – Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı aracılığıyla artan maliyetler sebebiyle üretmekte zorluk çeken çiftçiler ve hayvancılıkla uğraşan üreticiler için hayata geçirdiği projeler destek olarak dönmeye devam ediyor.
Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi arazilerine ekilen mahsullerin çiftçilere yan destek, hayvancılıkla geçinen vatandaşlara ise yem olarak hibe edildiği “Küçük Çiftçiyi Destekleme Projesi” kapsamında Sarıcakaya ilçesi Laçin mahallesinde Büyükşehir Belediyesi’ne ait tarlada ekimi yapılan yoncanın hasadı gerçekleştirildi. Hasat edilen yoncalar balya haline getirilerek Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı yetkilileri tarafından destek başvurusu yapan hayvan üreticilerine teslim edildi.
Üreticiler teslim aldıkları balyaları belediye personelinin yardımıyla kamyonet ve traktör römorklarına yüklediler. Üreticiler yolca balyası desteği için Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e teşekkür ederek, özellikle hayvan üretiminin balya, saman ve yem fiyatları nedeniyle çok zor bir hale geldiğini, verilen her desteğin kendileri için çok önemli olduğunu ifade ettiler. Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı yetkilileri de üretime olan desteklerin artarak devam edeceğini ifade ettiler.
Haber bültenimize kayıt olun
Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!
Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı
okuyun.
İlgili Haberler
İŞKUR En Az 21.489 TL Maaşla İlkokul Mezunu Binlerce Kişiyi İş Sahibi Yapıyor
Bu Arabaların Trafiğe Çıkması Yasaklanıyor: İçişleri Bakanlığı Resmen Duyurdu
82 Plakalı İlimiz Belli Oldu! Karar Çıktı!
65 yaş üstüne kötü haber! Bedava toplu taşıma için yeni karar! 1 Ağustos’ta başlıyor
8.2 büyüklüğünde deprem uyarısı! Naci Görür riskli ili duyurdu
Memurlara Yıllık İzin Müjdesi! 4 ile 8 Gün Ekleniyor