Erzincan Medya
22° Erzincan

Erzincan

22°

Erzincan

Cuma

28°/ 16°

Cumartesi

30°/ 15°

Pazar

33°/ 19°

Pazartesi

30°/ 17°

Salı

29°/ 16°

Çarşamba

29°/ 16°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Buğday Sahalarında Kontroller Sürüyor

Yayınlanma:
ABONE OL
Buğday Sahalarında Kontroller Sürüyor

Erzincan’da tarla bitkileri içinde en çok ekiliş alanına sahip buğdayda teknik ekiplerin kontrolleri aralıksız devam ediyor.
Erzincan Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğü’ne bağlı teknik ekiplerin buğday ekiliş sahalarına yönelik kontrol ve araştırmaları aralıksız olarak devam ediyor.
Buğdayda hasat sezonunun Temmuz ayı içerisinde başlaması beklenirken teknik ekipler, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından hibeli olarak çiftçilere tedarik edilen tohumlukların gelişimi ile hastalık ve zararlılara karşı denetimlere devam ediyor. Sahadaki çalışmalara zaman zaman Erzincan Tarım ve Orman İl Müdürü Murat Şahin de katılıyor.
Erzincan’da 2023 yılında 390.762 dekar alanda buğday ekimi yapılmış ve 111.119 tonluk üretim gerçekleşmişti. Çiftçilerin bu sezon da verim ve kalite noktasında sıkıntı yaşamamaları için sürekli sahada incelemelerde bulunan Erzincan Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ekipleri, gerekli görülen durumlarda çiftçilere teknik bilgi aktarıyor.
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Erzincan Tarım ve Orman İl Müdürü Murat Şahin, Erzincan’ın tarımsal deseni içerisinde yer alan tüm ürünlerin çok değerli olduğunu ve hiçbir ürünün ihmal edilmeden sürekli takip edildiğini kaydetti. İl Müdürü Şahin açıklamasında “ekiplerimiz sürekli olarak sahada incelemelerde bulunuyor. Buğday ekim sahalarında hem çiftçilere Bakanlığımızca tedarik edilen tohumların gelişimini takip ediyoruz hem de sahayı hastalık ve zararlı açısından tarıyoruz. Ekiplerimiz bu anlamda çiftçilerimize gerekli bilgilendirmelerde bulunuyorlar. bu çalışmalarımız hasat sezonunun sonuna kadar devam edecek” dedi.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com