Erzincan Medya
25° Erzincan

Erzincan

25°

Erzincan

Cuma

28°/ 16°

Cumartesi

30°/ 15°

Pazar

33°/ 19°

Pazartesi

30°/ 17°

Salı

29°/ 16°

Çarşamba

29°/ 16°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Erzincan’a büyük destek çıktı

Yayınlanma:
ABONE OL
Erzincan’a büyük destek çıktı

Tarım ve Orman Bakanlığı Erzincan’dan damızlık düve projesi başvurusunda bulunan toplam 368 yetiştiricinin tamamının projelerini destekleme kapsamına aldı.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından ülke genelinde hayvancılığın geliştirilmesi, damızlık hayvan sayısının artırılması ve yetiştiricilerin desteklenmesi amacıyla uygulanmakta olan damızlık düve destekleri kapsamında Erzincan’a büyük destek çıktı. Tarım ve Orman Bakanlığı Erzincan’dan damızlık düve projesi başvurusunda bulunan toplam 368 yetiştiricinin tamamının projelerini destekleme kapsamına aldı. Tarım ve Orman Bakanlığı’nın kararı ile Erzincan genelinde 368 yetiştiriciye toplam 5.631 damızlık düve alımı için 281 milyon 550 bin TL destekleme ödenecek.
Konu ile ilgili bilgi aldığımız Erzincan Tarım ve Orman İl Müdürü Murat Şahin, “Bakanlığımız tarafından ülkemiz hayvancılığını daha ileriye taşımak ve yetiştiricilerimizi desteklemek amacıyla verilen desteklerden bir tanesi de düve alım desteğidir. Bu kapsamda Bakanlığımızın ilimize verdiği desteğe müteşekkiriz” dedi.
Tarım ve Orman Bakanlığınca uygulanan damızlık düve desteğinin Erzincan’da büyükbaş hayvancılığın gelişmesi, et ve süt veriminin artırılması noktasında çok iyi bir fırsat olduğunu dile getiren İl Tarım ve Orman Müdürü Murat Şahin, proje başvurusunda bulunan 368 yetiştiricinin desteklemeden faydalanma hakkın elde ettiğini söyledi. Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Erzincan’da uygulanacak projeler kapsamında toplam 5.631 damızlık düveye destekleme vereceğini kaydederek, büyükbaş hayvancılık sektörünün gelişmesinde damızlık düvelerin önemine dikkat çekti.
Tarım ve Orman Bakanlığı’nın hayvancılık sektörüne çok önemli destekleme ve hibeler uyguladığına dikkat çeken İl Müdürü Şahin, son 1 yılda Erzincanlı yetiştiricilere 106 milyon TL destekleme ödemesi gerçekleştirildiğini söyledi. Erzincan’ın damızlık düve desteği desteklemelerinde yaptığı başvuruların tamamının kabul gördüğüne dikkat çeken Şahin, bu kapsamda Erzincan’a 281.550.000 TL kaynak aktarıldığını kaydetti.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com