Erzincan Medya
20° Erzincan

Erzincan

20°

Erzincan

Pazar

21°/ 12°

Pazartesi

21°/ 11°

Salı

22°/ 11°

Çarşamba

25°/ 14°

Perşembe

28°/ 17°

Cuma

26°/ 18°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Binali Yıldırım, Erzincan’da iftar programına katıldı

Yayınlanma:
ABONE OL
Binali Yıldırım, Erzincan’da iftar programına katıldı

AK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım, “Türkiye’de Recep Tayyip Erdoğan ve ekibini al aşağı etmek için çok çaba sarf ettiler ancak yapamadılar, karıştıramadılar, güçleri yetmedi. Ülkemiz için bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız” dedi.

AK Parti teşkilatları ve milletvekili adayları, sivil toplum örgütleri ile bir iftar programında buluştu.  19 Nisan günü gerçekleşen programa Son Başbakan AK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım, Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır, daha önceki dönem milletvekilleri ve belediye başkanları, önceki dönem il ve ilçe başkanları, Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof Dr Akın Levent, AK Parti İlçe ve Belde belediye başkanları, sivil toplum örgütleri temsilcileri, kanaat önderleri ve muhtarlar katıldı.

AK Parti il başkanının ev sahipliğinde gerçekleşen ve yoğun bir katılımla gerçekleşen program İl Başkanı Çetin Özyurt’un hoş geldiniz konuşması ile başladı.

Son olarak katılımcılara hitap eden Binali Yıldırım konuşmasına ramazan ayının ve yaklaşan bayramın hayırlara vesile olmasını temenni ederek başladı. Asrın felaketinde hayatını kaybedenlere rahmet temenni eden Yıldırım, sözlerine ilimiz için planlanan yatırımları anlatarak devam etti.

Yıldırım sözlerini şöyle sürdürdü: Burada bu geleneksel hale gelen iftar programında kanaat önderlerimiz, sivil toplum örgütlerimiz, muhtarlarımız, depremzede misafirlerimiz, siyasilerimiz var. Erzincan’ın kalbi burada atıyor. Hepiniz hoş geldiniz.

Yıldırım ardından yaklaşmakta olan seçimin önemine vurgu yaparak “seçimlerin Erzincanımıza ülkemize hayırlı olmasını rabbimden niyaz ediyorum” dedi.

İSTİKRARIN SÜRMESİ İÇİN ADAYLARMIZA DESTEĞİNİZİ BEKLİYORUM

Şimdiye kadar çok seçim yaptık. Bir seçim daha yaklaşıyor. 15 seçim geçirdik. 15 seçimden Ak Parti olarak zaferle çıktık. Sizden aldığımız güçle memleketin her köşesine hizmetler götürdük. Bu seçimde istikrarın sürmesi için, büyümenin ve hizmetin devamı için adaylarımıza desteklerinizi bekliyorum.

SON 20 YILDA İLİMİZE YAPILAN YATIRIMIN KARŞILIĞI GÜNCEL RAKAMLARLA 130 MİLYAR LİRA. Hemşehrilerimize helalı hoş olsun.

Ardından ilimizde yapılan fiziki yatırımlardan kısaca bahseden Yıldırım, ilimizi diğer illere ve ilçelere bağlayan önemli yol yatırımlarından bahsetti. Turna Çayırı barajının ve 8 gölet ile Ballı Barajı Projesinin tamamlanması ile bölgenin sulama ihtiyacının karşılandığını ifade etti.

Havalimanımızın ülkemiz standartlarına yakışır modern bir yapıda inşa edildiğini ifade eden Yıldırım Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesinin Anadoluda Bir Dünya Üniversitesi sloganı ile büyüdüğünü vurguladı.:

Yıldırım sözlerini şöyle sürdürdü:

87 okulu 994 dersliği hizmete sunduk.

Çok güzel bir stadyum inşası bitti, 3000 kişilik spor salonu bir çok yeni spor tesisimiz hizmete girdi.

Yapılan her yatırım Erzincan için istihdam demek, kaynak demek.

Çarşı Mahallesi, Taksim Mahallesi, Kızılay – Hocabey Mahalleleri kentsel dönüşümleri ve tüm TOKİ yatırımları ile bu güne kadar 13.044 konut inşası tamamlandı. TOKİ konutlarında deprem bölgesinde bir vatandaşımızın dahi burnu kanamadı.

ERGAN Dağı Projesi yine turizm adına önemli bir yatırımımız.

Polis Eğitim Merkezi Kampusumuz muazzam bir tesis olarak hizmete girdi.

Sağlıkta devrim yaptık bu dönemde. 500 yataklı Erzincan Şehir Hastanesi inşaatı bitmek üzere. 250 yataklı Mengücek Gazi Eğitim Araştırma Hastanesi ek binası hizmete girdi. Yine birçok ilçede hastaneler, huzur evleri, sağlık merkezleri, çocuk merkezi hizmete girdi.

Gelirken bir yazı gördüm. Erzincan Hakkını alacak diye. ERZİNCAN HAKKINI VERİR. HAK EDENE VERİR. Erzincanın her karışında emeği geçen insanlar burada. Mehmet Buyruk burada. Yüksel Çakır Cemalettin Başsoy şehrin çehresini değiştirdi. Sebahattin Karakelle güzel işler yaptı. Allah razı olsun. İl başkanlarımız var. Şimdiki vekillerimiz burada. Mehmet ŞireCi bayrağı devralarak Ankara’ya gidecek inşallah. Süleyman Karaman’a, Mehmet Şireci’ye sahip çıkalım.

DÜNYA BU SEÇİMİ KONUŞUYOR

Bu seçim sanki Türkiyenin seçimi değil. Dünyanın gözü bu seçimde. Kandil dağı aleni şekilde diğer adayı destekliyor. Bunların derdi TERÖRÜ MEŞRULAŞTIRMAKTIR. TERÖRÜ MEŞRULAŞTIRMAK ŞEHİTLERİMİZİN RUHUNA SAYGISIZLIKTIR.

Bu seçimde Türkiyenin yeni yüzyılını şekillendirecek kadroları seçeceğiz. Emperyalist ülkeler Türkiye’de Recep Tayyip Erdoğan’ı  iktidardan indirmek için çok gayet ettiler. Darbe girişimleri boşa çıktı. Darbeyle istediklerini yapamayanlar terörü destekleyip, bizi köşeye sıkıştırmak istediler. Öte yandan muhalefete destek vererek Erdoğanı iktidardan indirmek istediler.  Teröre destek verenlerin derdi belli. Suriyede işgal var. Irakta işgal var. Kafkaslarda Azerbaycan topraklarında işgal var.

DİŞ GEÇİREMEDİKLERİ TEK LİDER RECEP TAYYİP ERDOĞANDIR.

BÖLÜCÜLERİN FETOCU’LARIN HARARETLE BEKLEDİĞİ BİR SEÇİMLE KARŞI KARŞIYAYIZ. BU SEÇİMDE ÜLKEMİZN BİRLİĞİ BÜTÜNLÜĞÜ BEKASI SANDIKTA OYLANACAK.

Katılımcıların yaklaşan bayramını tekrar tebrik ederek sözlerini sonlandırdı. Program, ikramlar eşliğinde sohbetlerle devam etti.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com