Erzincan Medya
31° Erzincan

Erzincan

31°

Erzincan

Salı

31°/ 17°

Çarşamba

32°/ 18°

Perşembe

33°/ 19°

Cuma

31°/ 16°

Cumartesi

31°/ 18°

Pazar

31°/ 20°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

” Bilim Uygulamaları Programı” tanıtım toplantısı yapıldı

Yayınlanma:
ABONE OL
” Bilim Uygulamaları Programı” tanıtım toplantısı yapıldı

Erzincan’da,  liselerde ‘‘Bilim Uygulamaları Programı” İl Yürütme Kurulu Toplantısı başladı. İl Millî Eğitim Şube Müdürü  Hasan Güneş başkanlığında ”Fen Bilimleri Uygulamaları Programı” tanıtım toplantısı yapıldı.

Tüm öğrencilerin  girişimci, yenilikçi, dil becerisi yüksek, sorun çözebilen, sistematik düşünebilen, iletişime ve öğrenmeye açık, fikirlerini her ortamda ifade edebilen mutlu bireyler olarak yetişmesine imkân ve ortam sağlamak amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan “Liselerde Fen Bilimleri Uygulamaları Programı” na yönelik İlk toplantı, İl Millî Eğitim Müdürlüğü  toplantı salonunda yapıldı. Toplantıya İl Millî Eğitim Şube Müdürü Hasan Güneş başkanlığında Orta Öğretim Şubesine bağlı Sınavlı Okul Müdürleri ve diğer görevli Komisyon Üyeleri katıldı. Toplantıda İl Yürütme Kurulu tarafından Koordinatör okullar belirlendi. Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi ve Erzincan Fen Lisesi koordinatörlüğünde sürecin devam etmesi kararı alındı.
Program sayesinde öğrencilerde; bilimsel toplantılar yoluyla bilim, teknoloji vb. alanlarda farkındalığın oluşturulması ve bilimsel düşünme, araştırma yapma, rapor hazırlama, kendini ifade etme, sunum yapma gibi akademik alanlara yönelik çalışmalara altyapı oluşturabilecek becerilerin geliştirilmesi hedefleniyor.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com