Erzincan
18°
Erzincan
Cumartesi
28°/ 18°
Pazar
26°/ 15°
Pazartesi
29°/ 14°
Salı
30°/ 17°
Çarşamba
29°/ 16°
Perşembe
27°/ 16°
4006-TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı Erzincan Bilim ve Sanat Merkezinde gerçekleşti.
4006-TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programının 10. Dönemi kapsamında Bilim Fuarı Erzincan Bilim ve Sanat Merkezinde yapıldı.
Programla, 5. ve 12. sınıf öğrencilerinin, ülkemizin öncelikleri ayrıca bilim ve teknolojideki yönelimleri doğrultusunda belirlenen tematik konularda hazırladıkları projeler sergilendi. Proje kapsamında 3 tematik alan, 3 temel alan olmak üzere 20 projenin tamamı sergilendi. Erzincan Bilim ve Sanat Merkezinde yapılan fuarda 9 öğretmen ve 47 öğrenci görev aldı. Erzincan İl Millî Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal’ın açılışını yaptığı Bilim fuarına, idareciler, kurum ve kuruluş temsilcileri, veliler, öğretmen ve öğrenciler katıldı.
Açılış kurdelesinin protokol üyelerince kesilmesinin ardından fuar alanını gezen katılımcılar hazırlanan çalışmalardan memnuniyet duyduklarını ifade ettiler. İl Millî Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, çeşitli alanlarda proje çalışmaları yapan öğrencilere ve proje koordinatör öğretmenlere çalışmalarından ve kurum proje kültürümüze katkılarından dolayı teşekkür etti.
Haber bültenimize kayıt olun
Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!
Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı
okuyun.
İlgili Haberler