Erzincan Medya
25° Erzincan

Erzincan

25°

Erzincan

Cuma

27°/ 16°

Cumartesi

21°/ 13°

Pazar

25°/ 13°

Pazartesi

27°/ 14°

Salı

29°/ 17°

Çarşamba

31°/ 19°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Bıçakçılarda Her geçen Gün Yoğunluk Artıyor

Yayınlanma:
ABONE OL
Bıçakçılarda Her geçen Gün Yoğunluk Artıyor

Kurban Bayramına sayılı günler kala bıçak ustaları taleplerini karşılayabilmek için kayram mesaisine başladı.

Eski Sanayi Çarşısı’nda faaliyet gösteren  bıçak bileme ustası Mert Serdar Keneş, ‘kör olan bıçakları keskinleştirip, vatandaşa daha kaliteli et kesmesini ve daha iyi kurban kesmesini sağlıyoruz’ dedi.

Kurban bayramına sayılı günler kala tüm Türkiye’de olduğu gibi Erzincan’da da bıçakçılarda mesai başladı. Erzincan’da kurban kesecek vatandaşlar eline satır ve bıçaklarını alarak bileme yaptırmak için bıçakçılara uğruyor. Kurbanlıkları rahat kesmek için bıçaklarını ustalarına bırakan vatandaşlar, hayvan kesme konusunda ise bıçakçılar tarafından uyarılıyor. Bilenen bıçaklar daha sonra dezenfekte yapılarak vatandaşlara sunuluyor. Genellikle bıçak bileme işlemlerinin son günlere kaldığını belirten bıçak ustası Mert Serdar Keneş, kurban bayramı yaklaştıkça kendi işlerinin de arttığını belirterek konuşmasının devamında Keneş şunlara yer verdi: ‘ kurban bayramı yaklaştı, vatandaşlarda bıçaklarını, satırlarını bilemek için getiriyor. Kimi vatandaşta son güne bırakıyor o zaman daha bir yoğunluk artıyor. İnsanlar çalışıyor fırsat buldukça geliyorlar. Bıçakları iyi biledikten sonra vatandaşlarında kullanırken dikkatli olması konusunda uyarıyoruz. Bıçak kullanılmadan öncede ılık temiz bir suyla deterjanla güzel şekilde yıkanmasını söylüyoruz. Vatandaş için işimizi en güzel şekilde yapmaya çalışıyoruz ‘ diye konuştu.

Bıçak bilemeye gelen Eren Kurt ise: ‘ kurban bayramı öncesinde bıçaklarımızı biletmeye geldik. Bunun yanında bıçakta alacağım. Burada iyi bıçaklarda var. Hazırlıklarımızı şimdide tamamlıyoruz’ dedi.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com