Erzincan Medya
19° Erzincan

Erzincan

19°

Erzincan

Pazar

21°/ 12°

Pazartesi

21°/ 11°

Salı

22°/ 11°

Çarşamba

25°/ 14°

Perşembe

28°/ 17°

Cuma

26°/ 18°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

‘Bayram Tatlısı Başka Olur’

Yayınlanma:
ABONE OL
‘Bayram Tatlısı Başka Olur’

Ramazan Bayramı öncesi bayram telaşı içinde en önemlileri arasında olan tatlı hazırlıkları başladı.
Erzincan’da el yapımı ürünler satan bir işletmede çalışan Bülent Demir, her yıl olduğu gibi bu yılda tatlı siparişleri aldıklarını söyledi.
Ramazan Bayramı öncesi bayram telaşı içinde en önemlileri arasında olan tatlı hazırlıkları başladı. Bayramda misafirlerine tatlı ikram etmek isteyen vatandaşlar, imalatçılara sipariş vermeye başladı. Erzincan’da bir çok işletme tatlı siparişi aldıklarını cama asarak duyururken, uzun yıllardır bu işle uğraşan Bülent Demir, önümüzdeki günlerde umutlu olduklarını dile getirdi.

Gelenek haline gelen cevizli baklavanın kilosu 100  lira olduğunu söyleyen Demir, ‘ 25 yıldır el yapımı tatlı, pasta yapıyoruz. Tabi bayram tatlısı çok başka oluyor. Bayramlarda gelenek haline geldi. Bayram tatlısının tadı da vazgeçilmezdir. Her bayram öncesi el baklavası siparişi alırız. Önümüzdeki günlerde yoğunluk yaşanacaktır. Geçen yıla göre tatlı fiyatlarında bir miktar artış yaşandı. Cevizli el açması baklavanın kilosu 100 tl , bir tepsi ise yaklaşık 4 kilo geliyor. Vatandaşlarda genelde tepsiyle sipariş veriyorlar’ diye konuştu.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com