Erzincan
21°
Erzincan
Pazar
26°/ 16°
Pazartesi
29°/ 15°
Salı
30°/ 17°
Çarşamba
28°/ 16°
Perşembe
28°/ 15°
Cuma
30°/ 15°
Bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Erzincan iline gelen Gürcistan Batum MUSİAD başkanı Hamza Köşe ve ekibi Organize Sanayi Bölgesinde bulunan Et Süt kurumunu ziyaret ederek istişarelerde bulundu.
Ziyaret kapsamında Erzincan ilini ziyaret eden Gürcistan Batum MUSİAD başkanı Hamza Köşe ve ekibi ile Erzincan MUSİAD başkanı Ertan Buyruk ilk olarak Erzinan Valisi Mehmet Makas’ı ziyaret ettiler.
Ziyaret hakkında açıklama yapan MUSİAD Erzincan il başkanı Ertan Buyruk, “Gürcistan Batum MUSİAD başkanımız Hamza Köşe ve ekibi Erzincan da bir dizi çalışmalarda bulunmak maksatlı ilimize geldiler. Yönetim kurulumuz ile sabah kahvaltında bir araya gelerek tanışma ve ardından Erzincan valisi Mehmet Makas’ı makamında ziyaret ettik. Akabinde OSB de bulunan Et Sut Kurumu Müdürü Yunus Bostanci eşliğinde Et süt kurumunu ziyaret ederek toplantı bir toplantı gerçekleştirdik.
Erzincan- Batum beyaz et ihracatını nasıl yaparız, bu sayede et balık kurumunun kapasitesini nasıl artırırız, tek vardiyadan iki vardiyaya çıkarmak üretici kümes sayısını artırmak bunun ile birlikte yem üretimini başlatmak gibi konular konuşarak bir yol haritası çıkardıklarını söyleyen Buyruk “çalışmalarımız İnşallah hayırlara vesile olur” dedi.
Batum MUSİAD ekibi ile ikili görüşmeler sağlandıklarını da belirten Erzincan MUSİAD başkanı Buyruk, Erzincan MÜSİAD üyesi arkadaşlar ile Batum MUSİAD üyesi arkadaşlar arasında ticaret oluştu. Misafirlerimize Erzincan tanıtımı yapıldı. Yöresel hediyelerimizi kendilerine tanıtım takdim ettik. Erzincan’ımız dan memnun olarak ayrıldılar. Bizleri en kısa zamanda beklediklerini söylediler, inşallah siz basın mensubu arkadaşlarla davete icap ederiz”
Haber bültenimize kayıt olun
Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!
Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı
okuyun.
İlgili Haberler